Pradinis / Aktualijos / Lietuvoje kuriama dešimt gamtos ir technologijos mokslų centrų moksleiviams

Lietuvoje kuriama dešimt gamtos ir technologijos mokslų centrų moksleiviams

Siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybingumo ugdymo – centrų. Švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės vadovaujama darbo grupė susipažino su savivaldybių siūlymais dėl regioninių STEAM centrų steigimo.

Dešimt Lietuvos miestų – regionų centrai – priėmė Švietimo ir mokslo ministerijos kvietimą steigti STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybingumo ugdymo – centrus mokiniams.

Numatoma, kad Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose atsiras interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galės iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti. Patraukli pirmoji pažintis padės jaunimui nuo mažens susidomėti šiais sudėtingais mokslais, o vėliau – rinktis su jais susijusias studijas ir karjerą.

„Norint pirmauti ekonomikoje ir inovacijų srityje reikia pradėti nuo jaunosios kartos – turime didinti moksleivių susidomėjimą matematika, gamtos ir technologijų mokslais, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė. – Kaip rodo tarptautinė patirtis, šalių inovatyvumas tiesiogiai priklauso nuo mokslo populiarumo ir pastangų padaryti jį patrauklų ir suprantamą visuomenei, ypač jaunimui.“

STEAM centrus planuojama steigti dešimtyje regionų, atliepiant kiekvieno regiono specifiką ir poreikį, planuojamas inovacijas. Keletą iš jų numatoma įkurti mokslo, studijų ir verslo slėniuose, panaudojant jau dabar veikiančią infrastruktūrą.

„Džiaugiamės, kad idėja steigti mokslo populiarinimo centrus sulaukė visų 10 regionų centrų savivaldybių susidomėjimo. Artimiausiu metu planuojame apžiūrėti jų pasiūlytas centrų kūrimo vietas. Skatiname, kad tokie centrai veiktų viešosios ir privačios partnerystės principu, – pabrėžia viceministrė S. Kauzonienė. – Tikimės, kad pirmieji regioniniai STEAM centrai pradės veikti jau 2016 metais.“

STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis. Tam planuojama skirti 5,8 mln. eurų.

Lietuvoje siekiama sukurti mokslo populiarinimo tinklą. Šalia 10 regioninių STEAM centrų moksleiviams Švietimo ir mokslo ministerija taip pat inicijuoja modernaus Mokslo ir technologijų populiarinimo centro steigimą. Norą kurti tokį centrą yra pareiškusios Kauno ir Vilniaus savivaldybės. Iki 2016 m. sausio 10 d. abu miestai turėtų patikslinti savo vizijų finansinius ir valdymo aspektus. Sprendimą dėl Mokslo ir technologijų populiarinimo centro kūrimo numatoma priimti iki 2016 m. sausio pabaigos. Radus partnerių versle, centras duris galėtų atverti 2018–2019 metais.

ŠMM inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: