Pradinis / Aktualijos / Lietuvoje plinta iššūkis „Kelkime trispalvę!“

Lietuvoje plinta iššūkis „Kelkime trispalvę!“

Socialiniame tinkle pradėjo plisti nauja visuomeninė akcija, kurios metu žmonės kviečia savo artimuosius, kolegas ir kitus pažįstamus iškelti Lietuvos trispalvę. Šis socialinis iššūkis yra Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamos pilietinės iniciatyvos „Lietuvos vėliava“ dalis, prie kurios jau prisijungė žinomi šalies sporto, muzikos, kino, politikos atstovai, šalies daugiavaikės šeimos.

„Kviečiu visus Valstybės atkūrimo 100-mečio proga pakelti trispalves virš mūsų darboviečių, namų. Mes, žinoma, ją kelsime virš dirbtuvių, kur ruošiame lenktynių automobilius Dakaro ir kitoms varžyboms“, – sakė lenktynininkas Antanas Juknevičius, vėliavos kėlimo iššūkį perdavęs savo šturmanui Dariui Vaičiuliui.

Atkurtos valstybės 100-mečio proga sveikina Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Teisėjų tarybos pirmininkas Rimvydas Norkus. „Iškelkime Lietuvos trispalvę ir taip paminėkime šią iškilmingą datą“, – ragina R. Norkus, pakvietęs iškelti vėliavą Nacionalinės teismų administracijos direktorę Redą Molienę.

„Noriu visus pasveikinti su mūsų atkurtos valstybės šimtmečiu. Tai yra didinga proga. Didinga turėti ir Lietuvos valstybės vėliavą – mūsų turtą, kuris simbolizuoja šalies Nepriklausomybę, meilę Lietuvai. Noriu paraginti visus iškelti ją savo namuose, kad visi galėtų džiaugtis, didžiuotis ir matyti“, – sakė dainininkas Vaidas Baumila, vėliavos iššūkį perdavęs savo tėvams, broliui, taip pat krepšininkui Mindaugui Kuzminskui ir dainininkei Monikai Pundziūtei.

Nufilmuota medžiaga, kaip šį iššūkį perėmę lietuviai ar jį tik pradedantieji iškelia trispalvę ir paskatina tai daryti kitus, kviečiama skelbti savo asmeninėse „Facebook“ paskyrose. O jos nuorodą arba videomedžiagą galima atsiųsti el. paštu veliava@lietuva.lt, taip pat į oficialią akcijos „Facebook“ paskyrą „Lietuvos vėliava“, kur bus skelbiami gauti filmuoti vaizdeliai. Žinučių grotažymės: #LietuvosVėliava #atkurtaiLietuvai100.

Premjero globojama akcija „Lietuvos vėliava“ ragina ne tik iškelti Lietuvos trispalves, bet ir padovanoti jas sunkiau gyvenantiems mūsų tautiečiams.

Aukok.lt portale šiai akcijai jau surinkta suma – 1 409,64 Eur (panaudota 906 Eur). Ji skiriama pirkti Lietuvos trispalvėms, kurias „Carito“, Maltos ordino pagalbos tarnybų atstovybės, šalies savivaldybės, išsibarsčiusios po visą Lietuvą, dalija Lietuvos šeimoms. Skirti lėšas gali visi norintys. Aukojama čia: aukok.lt.

Tikimasi, kad prie Lietuvos vėliavos kėlimo iššūkio ir jos dovanojimo kitiems prisijungs ir daugiau lietuvių, kurių širdyje plaka patriotiškumo bei vienybės dvasia.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top