Pradinis / Aktualijos / Lietuvoje sukurta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis

Lietuvoje sukurta pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis

Trys tonos natūralaus Baltijos gintaro panaudota Lietuvoje įrengiant pirmąją ir didžiausią pasaulyje gintaro pirtį. Primenanti jaukų ir prabangų gintaro kambarį, ši pirtis, kūrėjų teigimu, bus pirmoji pasaulyje visuomenei viešai prieinama gintaro pirtis. Sienos, lubos ir net gultai čia padengti tik natūraliu gintaru. Kitos savaitės pradžioje pajūryje vyks pirmasis gintaro pirties pristatymas visuomenei.

Fotopolis.lt nuotr.

Fotopolis.lt nuotr.

Pirties vidus padengtas 3 tonomis natūralaus gintaro

Gintaro pirčiai duotas „Saulės“ vardas. Jos plotas – 22 kv. m, čia komfortiškai vienu metu sveikatą stiprinti galės 15 žmonių.

Pirmoji ir didžiausia pasaulyje natūralaus gintaro pirtis duris lankytojams atveria lapkričio 6 dieną (antradienį) poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ (Venecijos akl. 2, Žibininkai). Gintaro pirties įrengimas čia truko beveik metus – buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Be to, pirtį norėta įrengti itin estetiškai. „Kaip svarbiausią tikslą sau kėlėme žmogaus sveikatai itin naudingo mineralo gintaro tinkamą panaudojimą sveikatai stiprinti. Tarėmės su mokslininkais ir po beveik metų galiausiai turime rezultatą. Natūralaus, nelakuoto, neuždengto gintaro ir infraraudonųjų spindulių sąveika buvo mums atsakymas, kaip ši pirtis pasitarnaus žmonių sveikatos stiprinimui“, – sako pirtį sukūręs „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Tam, kad infraraudonųjų spindulių šilumoje išsiskiriančios gintaro aminorūgštys turėtų jaučiamą poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai, anot R. Jovaišos, gintaro turi būti ganėtinai daug. Be to, ir estetinis bei fizinis pojūtis, pasak jo, atsidūrus natūralaus gintaro apsuptyje – ypač šildantis ir šviesus.

Infraraudonieji spinduliai išlaisvina naudingas gintaro savybes

Prieš 35–140 mln. metų susiformavęs gintaras (fosiliniai sakai) turi savybių, iš kurių svarbiausia –  gintaro rūgštis. Žmogaus organizmas nedidelį jos kiekį gamina pats, tačiau, esant didesniems fiziniams ar psichologiniams krūviams, gintaro rūgšties resursai organizme greitai išnaudojami, tad silpsta imunitetas, jaučiamas nuovargis ir apatija. Gintaro rūgštis į organizmą patenka difuzijos būdu, liečiantis ar masažuojant, ir gali būti įkvepiamos mikroskopinės dalelės. Vokietijos Hamburgo universitetas patvirtino teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus metabolizmui.

Natūralaus gintaro pirtyje pasitelkus infraraudonuosius spindulius kartu su gintaru įšildomas ir žmogaus kūnas. Organizmas giliai įšyla ir atsipalaiduoja, o gintaras į orą paskleidžia lakiąsias medžiagas. Pirtis maloniai pakvimpa sakais, žmogaus organizmas įkvėpdamas ir per odą lengviau įsisavina naudingąsias gintaro savybes: stimuliuojami medžiagų apykaitos procesai, slopinami įvairūs uždegimai, gerėja kraujo apytaka.

4 Komentarai

  1. Autorei su chemiją prastai “Žmogaus organizmas nedidelį jos kiekį (kasdien po 200 g) gamina pats” 200 g?????? Ar bent kiekį įsivaizduojat?

  2. Niekur neradau paminėjus kiekį. na, o gintaras – ir Afrikoje gintaras…

  3. Pirmoji ir didžiausia pasaulyje… Na jei pirmoji, tai savaime akivaizdu, kad tuo pačiu ir didžiausia.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: