Pradinis / Grožis ir mada / Lietuvos dizainerė sukūrė trispalvę, kurią galima apsivilkti

Lietuvos dizainerė sukūrė trispalvę, kurią galima apsivilkti

Lietuvė dizainerė Milda Bordeaux įgyvendino trejus metus austą idėją – numegzti trispalvę vėliavą-suknelę. Šiam išskirtiniam meniniam projektui kūrėja sunaudojo beveik pusseptinto kilometro vilnos siūlų. Kūrinys nuo rytojaus visą vasario mėnesį bus eksponuojamas prekybos ir pramogų centre „Mega“.

„Pastebėjau, kad mes, lietuviai, šiek tiek konservatyviai žvelgiame į savo vėliavą, tartum, bijome prie jos prisiliesti, ir pagerbiame tik per valstybines šventes, kai vėliavą privaloma iškelti. Mane labai įkvėpė užsienyje matyti pavyzdžiai, kaip žmonės vėliavą pagerbia kasdien, kaip ją įtraukią į kasdienį gyvenimą. Pavyzdžiui, Meksikoje vėliavos spalvas galite pamatyti visur: ant pastatų sienų, balkonų, kavinėse, taip pat Londone ir Niujorke turbūt būtų sunku praeiti kvartalą neišvydus vėliavos. Noriu, kad ši mano vėliava įkvėptų lietuvius būti drąsesnius, taip pat kad ji suvirpintų mumyse gėrėjimąsi šių trijų sujungtų spalvų prasme“, – sako Milda Bordeaux. Kūrėja prisipažįsta, kad jos namų kieme trispalvė plazda visus metus.

Trispalvę suknelę dizainerė mezgė tris savaites. Viršutinei suknelės daliai aukštu kaklu prireikė 400 metrų geltonos spalvos siūlų, žalios spalvos sijonui iki kelių – 1,6 kilometro siūlų, o įspūdingai besiplaikstančiai didelei skraistei – 4,4 kilometro raudonų siūlų.

Tai šiemet dizainerės pristatytas antrasis kūrinys, skirtas Lietuvai ir jos 100-mečio šventei. Pirmasis – „Sniego karalienė“ – lietuvius ir užsieniečius pasitiko metų pradžioje Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.

E. Ščerbinskaitės nuotr. Fonas  – S. LeVito „Dvigubo negatyvo piramidė“ ir M. Abakanovič „Neatpažinto augimo erdvė“ Europos parke.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: