Pradinis / Kinas, muzika, TV / Lietuvos ir Čilės kūrėjų filmas įvertintas viename didžiausių dokumentinių filmų festivalių pasaulyje

Lietuvos ir Čilės kūrėjų filmas įvertintas viename didžiausių dokumentinių filmų festivalių pasaulyje

Bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ (Didžioji Britanija) pelnė apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą ir tokiu būdu tapo kvalifikuotas 2017 metų JAV Kino meno ir mokslo akademijos „Oskarų“ apdovanojimams. 

1 (21)

„Šis filmas – tai lyg puikus literatūros kūrinys. Jis pasižymi aukšto lygio rafinuota technika, tiriančia laiką, atmintį ir namų prasmę. Žiuri įvertino ir kinematografinę filmo kokybę – kameros darbą ir dramaturgiją, kuri efektyviai ir su didžia kūrybine vizija iškelia kasdienių akimirkų magiją“, – taip šį filmą pristatė tarptautinė žiuri apdovanojimų ceremonijoje Šefildo mieste, Didžiojoje Britanijoje.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Sheffield Doc/Fest“ yra trečias pagal dydį dokumentinių filmų festivalis pasaulyje ir didžiausias Didžiojoje Britanijoje, rengiamas nuo 1994 metų. Festivalis išsiskiria ne tik įspūdinga programa, bet ir organizuojamais susitikimais su pagrindiniais dokumentinio kino rėmėjais, naujų filmų idėjų pristatymais. Daug dėmesio festivalyje skiriama jauniesiems kino kūrėjams ir jų galimybėms atsiskleisti bei mokytis vieniems iš kitų.

Filme „Čia aš tik svečias“ pasakojama apie garbaus amžiaus iš San Sebastiano atvykusią baskę Josebę, kuri gyvena Santjago Čilės senelių namuose. Kiekvieną dieną ji mano, kad tai yra jos pirmoji apsilankymo čia diena, ir kiekvieną dieną ji turi suprasti, kad ne.

Šis filmas yra pirmasis Lietuvos kino centro bendradarbiavimo su tarptautiniu Kopenhagos dokumentinių filmų festivaliu rezultatas. Šis bendradarbiavimas užsimezgė, kai tarp abiejų šalių 2012 m. pabaigoje buvo pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos kino kūrėjų dalyvavimo bendros gamybos filmų skatinimo programoje „CPH:LAB“.

Filmo „Čia aš tik svečias“ pasaulinė premjera įvyko festivalyje „Visions du Réel“ Šveicarijoje. Jame kūrėjos pelnė apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą. Vėliau filmas buvo pristatytas tarptautiniame dokumentinių filmų „Documenta Madrid“ festivalyje Ispanijoje (čia laimėjo publikos apdovanojimą), tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje „Hot Docs“ Kanadoje, o tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje pelnė geriausio trumpametražio filmo prizą „Prix EFA Krakow 2016“ ir kartu laimėjo nominaciją 29-ųjų Europos kino apdovanojimų trumpametražių filmų kategorijoje.

Lietuvos, Čilės ir Danijos bendros gamybos filmas (prodiuseriai „Moonmakers“, Lietuva, ir „Micromundo Produciones“, Čilė) finansuotas Kopenhagos dokumentinių filmų festivalio „CPH:LAB“ programos fondo, prie kurio prisideda programos narių nacionalinių filmų centrai.

Filmo pristatymą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvoje filmą planuojama pristatyti rudenį tarptautiniame kino festivalyje „Scanorama“.

LKC inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: