Pradinis / Kultūra / Lietuvos istoriją pasakoja paroda, kurios eksponatai rinkti Venesueloje

Lietuvos istoriją pasakoja paroda, kurios eksponatai rinkti Venesueloje

Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Algimanto Dugno paroda „Laisvės kelias pašto ženkluose“. Už Atlanto gyvenusio lietuvio kolekcininko sukauptuose pašto ženkluose ir kitoje filatelinėje medžiagoje atsispindi Lietuvos istorijos raida, įvykiai, asmenybės.

Parodos autorius didžiąją gyvenimo dalį praleido Venesueloje. Pašto ženklus, vokus, antspaudus pradėjo kolekcionuoti būdamas 14 metų Italijoje. Daugiausia eksponatų turi iš Venesuelos, tačiau asmeninėje kolekcijoje svarbią vietą užima lietuviški pašto ženklai, kuriuos nuo 1961 metų aptiko kitose šalyse.

A. Dugnas išeivijoje buvo aktyvus lietuvybės ir Lietuvos laisvės puoselėtojas. „Ne tik Lietuvoje lietuviai kovojo, bet ir mes užsienyje, šiuo atveju – Venesueloje, taip pat reikalavome laisvės Lietuvai. Puoselėdami mūsų šokius, dainas, religinius ir tautinius papročius drąsiai rodėme, kad mūsų šaknys lietuviškos ir kad mums Lietuva buvo gyva mūsų gyvenimo dalis“, – pasakojo vyras.

Prieš daugiau nei dešimtmetį su šeima į Lietuvą grįžęs A. Dugnas tautiečius moko ispanų ir italų kalbų Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centre. Vyras ir toliau renka pašto ženklus ir ypatingiausiais dalijasi su visuomene.

„Filatelija yra tarpdisciplininis objektas, ji skatina nuolatos domėtis įvairiais dalykais, ieškoti informacijos, teikia pažinimo džiaugsmą, kuriuo norisi dalytis su kitais – kolegomis ir besimokančiaisiais“, – pažymėjo parodos autorius kolekcininkas A. Dugnas.

Parodoje „Laisvės kelias pašto ženkluose“ su įdomiais ir net šmaikščiais aprašymais eksponuojami pašto ženklai, pirmosios dienos leidimo vokai, laiškai, siųsti iš Lietuvos į užsienį, pateikiami faktai, susiję su kitomis užsienio šalimis.

Eksponuojami pašto ženklai supažindina su keliais Lietuvos istorijos etapais:

  • 1918–1940 m. – nepriklausoma tarpukario Lietuva (Klaipėda (Memel): Prancūzijos ir Vokietijos valdymas ir sukilimas; Vilniaus krašto okupacija);
  • 1940–1991 m. – Lietuvos okupacija – sovietmetis.

Pašto ženklų paroda „Laisvės kelias pašto ženkluose“ Vilniaus centriniame pašte lankytojų lauks iki birželio mėnesio.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top