Pradinis / Sportas / Lietuvos jaunių krepšinio rinktinei – Europos čempionato sidabras

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinei – Europos čempionato sidabras

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinei nepavyko žengti paskutinio žingsnio aukso medalių link. Rimanto Grigo auklėtiniai Europos čempionato finale 68:75 (12:20, 16:16, 22:17, 18:22) turėjo pripažinti Prancūzijos bendraamžių pranašumą. Vis dėlto antroji vieta yra didžiulis jaunųjų krepšininkų pasiekimas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sidabrą iškovojusią Lietuvos  rinktinę ir palinkėjo išsaugoti kovotojų dvasią, daug skambių pergalių ir didžiausios sėkmės.

Prancūzai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo (5:9), o tiksint paskutinėms kėlinio minutėms padidino pranašumą (12:20). Prancūzai pradėjo geriau: 9:15. 9:17. 12:20.

Arnoldo Kulbokos ir Einaro Tubučio vedami lietuviai išlygino rezultatą (22:22), bet varžovai vėl surengė galingą spurtą ir įgijo rekordinę persvarą (38:52).

Kovingieji lietuviai nenuleido rankų ir vėl sugrąžino intrigą (52:53), bet varžovai pataikė du sudėtingus tritaškius ir likus trims minutėms padidino persvarą iki dešimties taškų – 59:69.

Lietuviai dar buvo sumažinę atsilikimą iki penkių taškų (66:71), bet prancūzai pergalės iš savo rankų nebeišleido ir nugalėjo rezultatu 68:75.