Pradinis / Sportas / Lietuvos kiokušin karatė kovotojos šlavėsi medalius Kroatijoje

Lietuvos kiokušin karatė kovotojos šlavėsi medalius Kroatijoje

Kroatijoje surengtame Branko Bošnjako atminimo taurės kiokušin karatė turnyre trys Lietuvos sportininkės tapo nugalėtojomis, dar dvi užėmė prizines vietas.

Svorio kategorijos iki 55 kg varžybose čempionės titulas atiteko Lietuvos ir Europos čempionei Dianai Mačiūtei. Ji šioje svorio kategorijoje  laimėjo 3 kovas (2 – aiškiu pranašumu 1 kėlinyje, o vieną – nokautu). Kitas prizines vietas užėmė ispanė Eider Cardenosa ir lenkė Adrianna Mrowka.

Laimėjimas – po pusantrų metų pertraukos

36 metų Klaipėdos kiokušin karatė klubo „Okinava“ prezidentei šis titulas yra pirmasis po ilgos pertraukos, nes 4 dano meistrė ant tatamio šį rudenį sugrįžo po pusantrų metų pertraukos.

2015 m. balandžio mėn. Varšuvoje (Lenkija) surengto Europos čempionato svorio kategorijos iki 55 kg  ketvirtfinalyje D. Mačiūtė įveikė ukrainietę Anastasiją Eismunt, bet patyrė traumą ir pusfinalyje negalėjo kovoti su vengre Zsofia Szabo.

Netrukus paaiškėjo, kad daugkartinė įvairių turnyrų prizininkė patyrė sunkią traumą, dėl jos Rygoje teko atlikti operaciją.

Ant tatamio patyrusi sportininkė sugrįžo tik šio mėnesio pradžioje Didžiosios Britanijos atvirajame čempionate. Deja, klaipėdietė svorio kategorijos iki 60 kg pirmajame etape po lygios kovos turėjo pripažinti ispanės Irios Fernandez pranašumą.

„Traumos pasekmės dar jaučiasi, bet jau esu su tuo susitaikiusi, manau, jausis visą laiką, – sakė D. Mačiūtė. – Tačiau davė gyvenimas dar vieną galimybę pajudėti, tai ir judu. Toks yra sportas – kai patinka tai, ką darai, tai ir darai. D. Britanijoje norėjau pabandyti, ar dar galiu kovoti, kaip jausis koja. Pabandžiau ir pamačiau, kad viskas gerai. Kovojau gerai, sulaukiau pagyrimų iš trenerio, Lietuvos kiokušin karatė federacijos prezidento, tačiau buvo teisėjų subjektyvumo, todėl pergalė atiteko varžovei.“

Kroatijoje klaipėdietė varžėsi savo įprastoje svorio kategorijoje – iki 55 kg – ir laimėjo visas 3 kovas.

„Laimėjau visas kovas be pratęsimų (antrąją – taškais), įspūdžiai geri“, – trumpai turnyrą apibūdino sportininkė.

Patyrusi meistrė iš kiokušin karatė čempionatų trauktis dar neketina ir turi ambicijų iškovoti dar keletą titulų.

„Tikslų yra, bet viskas – palaipsniui. Bus Lietuvos čempionatas, po to – Europos, o tuomet gal ir  pasaulio. Norėtųsi dar sužibėti, o po to bus matyti, kiek sveikata ir galimybės leis“, – svarstė D. Mačiūtė.

Dviguba seserų pergalė

Turnyro Kroatijoje moterų svorio kategorijos iki 60 kg (6 dalyvės) varžybose nugalėtojos taurę virš galvos kėlė Magdalena Gustaitytė, finale įveikusi vengrę Eszter Kovacs. Pusfinalyje jaunoji vilnietė palaužė kitą Vengrijos sportininkę – Gyongyi Seregely.

Na o svorio kategorijoje per 60 kg (11 dalyvių) Lietuvos sportininkėms atiteko beveik visa prizininkių pakyla. Čempione tapo Brigita Gustaitytė, lemiamoje kovoje nugalėjusi kroatę Kristiną Kojundžič, o trečiąją vietą pasidalijo pusfinalyje pralaimėjusios Aistė Tatarūnaitė ir Rima Lišinskaitė.

Seserims Gustaitytėms tai buvo jau 4-asis sėkmingas turnyras šį rudenį. Vengrijoje vykusiame Europos taurės turnyro etape M. Gustaitytė tapo nugalėtoja, o B. Gustaitytė užėmė 2-ąją vietą. Atvirajame Švedijos čempionate ant aukščiausiojo pakylos laiptelio užkopė jau B. Gustaitytė, o atvirajame Didžiosios Britanijos čempionate iki finalo vėl prasibrovė M. Gustaitytė.

B. Bošnjako atminimo taurės turnyro vyrų varžybose lietuviai nedalyvavo.

Svarbiausios lietuvių varžybos šį rudenį bus lapkričio pabaigoje Sofijoje vyksiantis Europos jaunių (iki 16 metų), jaunimo (iki 22 metų) ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos čempionatas.

Algimanto Barzdžiaus nuotrauka

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: