Pradinis / Sportas / Lietuvos kovotoja Japonijoje tapo pasaulio Lethwei čempione

Lietuvos kovotoja Japonijoje tapo pasaulio Lethwei čempione

Lapkričio 15 d. Tokijuje (Japonija) įvyko Tarptautinės Lethwei federacijos (angl. International Lethwei Federation) rengiamas Lethwei bokso kovų vakaras. Jame pagrindinėje dvikovoje dėl pasaulio Lethwei moterų bokso čempionės diržo kovojo lietuvė Julija Stoliarenko. Jai pavyko nugalėti grėsmingą varžovę iš Mianmaro jau pirmame raunde.

Julija Stoliarenko. Organizatorių nuotrauka

Šį turnyrą transliavo Mianmaro (buvusi Birma) nacionalinė televizija. Spėjama, kad turnyrą stebėjo maždaug aštuoni milijonai žiūrovų.

Lethwei (dar vadinama Birmos boksu) sporto šaka primena Tailando boksą, tačiau yra gerokai brutalesnė. Čia kovos vyksta be bokso pirštinių iki dviejų nokautų. O Tailando bokse, kaip ir kitose kovinio sporto šakose, kova nutraukiama po pirmojo nokauto. Smūgiuoti leidžiama ne tik rankomis ir kojomis, bet ir keliais, alkūnėmis, netgi galva. Letwei yra nacionalinė sporto šaka Mianmare, tad jos populiarumas pamažu plinta ir į kaimynines Azijos šalis.

Lietuvės priešininkė Vo Ro Ni Ka yra nacionalinės Mianmaro bokso rinktinės narė. Tai gana populiari sportininkė šalyje, kuri dar dalyvauja ir įvairiuose televizijos projektuose.

J. Stoliarenko treniruojasi Kaune, sporto klube „Fighter House“. Pastaruosius metus ji gyveno Japonijoje, čia dalyvavo Seiza kovų projekte, kur kovos vyksta supaprastintomis MMA taisyklėmis. Ten Julija turėjo 4 dvikovas ir visas jas laimėjo. Ją pastebėjo Lethwei federacijos padalinys Japonijoje ir pasiūlė kautis jų organizacijoje. Laimėjus pirmą kovą nokautu prieš labai pajėgią Mianmaro kovotoją, buvo pasiūlyta susikauti dėl čempionės diržo.

J. Stoliarenko prieš du mėnesius kovojo ir Lietuvoje, „Žalgirio“ arenoje rengtame Bushido MMA turnyre. Tuomet ji rankos laužimu pirmame raunde nugalėjo kovotoją iš Ukrainos.

Organizatorių nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top