Pradinis / Aktualijos / Lietuvos Prezidentės sveikinimas Vasario 16-osios proga

Lietuvos Prezidentės sveikinimas Vasario 16-osios proga

Brangūs Lietuvos žmonės,

šiandien – dvidešimt pirmojo amžiaus šešioliktų metų Vasario 16-oji.  O tais pačiais – šešioliktais – dvidešimto amžiaus metais lietuviai pirmą kartą prabilo apie ketinimus skelbti Lietuvos nepriklausomybę. Tai nuskambėjo pavergtų tautų kongrese Lozanoje.  

Dabar iki Vasario 16-osios šimtmečio jubiliejaus  – garbingo, įkvepiančio – yra likę dveji metai. Eidami į šią sukaktį jau paminėjome Baltijos kelio, Kovo 11-osios, Sausio 13-osios 25-mečius. Jie žymi reikšmingą ketvirtį amžiaus, per kurį iš naujo atsitiesėme, subrendome kaip savarankiška valstybė.

Net penkiasdešimt metų iš mūsų šimtmečio išplėšė sovietinė okupacija, palikusi daug negyjančių žaizdų. Kai kurių sovietinio įšalo likučių netirpdo jokie pavasariai. Kada nors įveiksime ir juos, kaip surūdijusias Vilniaus Žaliojo tilto skulptūras. Vis dėlto svarbiausia ne vien tai, kokius kūrinius šimtmečio garbei sukursime, kokias knygas išleisime, paminklus pastatysime. Jų mums reikia. Dar svarbiau, kokiomis akimis į tuos paminklus žiūrėsime, ką jausime skaitydami jubiliejines knygas.

Mums reikia šios sukakties,  kad galėtume dar aiškiau suvokti, ką Lietuva, jos žmonės – mes visi – nuveikėme per ištisą amžių, per mums skirtą gyvenimą. 

Naujai pažvelkime į Lietuvą, į mūsų valstybės vietą pasaulyje, į kelią, kurį nuėjome.

Mes žinome: jeigu Lietuvai vėl reikės gintis, daugiau nebūsime tokie vieniši, kokie buvome lemtingomis istorijos akimirkomis. Esame ir būsime jau kitokie: drąsūs, veržlūs, stiprūs.

Geriausias įrodymas – šių dienų Lietuvos kariuomenė su šauktiniais savanoriais ir visuomenės palaikymas jai.

Mielieji, 

Vasario 16-oji primena: dideli tikslai pavirsta dideliais darbais. Turėkime drąsos svajoti apie Lietuvos ateitį ir kurti savo svajonių Lietuvą. Linkiu prie jos prisirišti širdimi, giliai įleisti šaknis.

Kad meilės Tėvynei jausmą perduotume naujoms kartoms kaip pilietiškumo geną.

Linkiu aukštai kelti Trispalves ir švęsti Vasario 16-ąją.

Lietuvai ir visam pasauliui – su mūsų švente!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: