Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuvos scenose gintariniais instrumentais gros „Amber Quartet“

Lietuvos scenose gintariniais instrumentais gros „Amber Quartet“

Šis ruduo Lietuvos muzikos padangėje bus ypatingas – į savo koncertus klausytojus kviečia unikalus projektas „Amber Quartet“. Styginių kvartetas, grojantis tikru gintaru. Ant scenos tikri meno šedevrai skamba netikėtai ir įstabiai. Tuo įsitikinti galės visi norintys jau spalio 19 d. prasidedančiais koncertais. Apie pasiruošimą turui ir unikalių instrumentų pasaulyje kūrimą mūsų skaitytojams sutiko papasakoti Šarūnas Davainis.

Kaip ir kada kilo idėja sukurti instrumentus iš gintaro „Amber Quartet“ kvartetui?

Idėja kilo, regis, visiškai netikėtu metu. Per vieną vakarienę su draugais kalbėjome apie įvairius muzikos instrumentus ir kaip tik diskutavome apie naujos kartos fortepijoną, kuris pagamintas iš organinio stiklo ir yra peršviečiamas. Būtent dėl šio fortepijono pavyzdžio man kilo mintis, jog būtų galima sukurti instrumentus ir iš gintaro. Juolab kad prieš tai esu pagaminęs du apie 20 cm dekoratyvinius fortepijonus iš gintaro. Vienas iš jų buvo padovanotas kompozitoriui Igoriui Krutojui festivalio „Novaja volna“ Maskvoje metu. Beje, mintis sukurti didelį fortepijoną iš gintaro niekur nedingo. Ji yra užregistruota kaip intelektinė nuosavybė, tačiau vis dar laukia, kada bus įgyvendinta realybėje.

Tačiau tąkart grįžęs po vakarienės namo supratau, jog tokį didelį instrumentą, kaip fortepijonas, pagaminti užtruktų nemažai laiko, tad pagalvojau, kad pirmiausia reikėtų pabandyti sukurti smuiką iš gintaro.

Su kokiais sunkumais ir iššūkiais teko susidurti gaminant šiuos instrumentus?

Reikia pripažinti, jog tikrai buvo visokių patirčių kūrybiniais momentais. Į šios idėjos įgyvendinimą žiūrėjau labai rimtai. Tačiau kūryba yra toks procesas, kai kartais net negali paaiškinti, kodėl priėmei vienokį ar kitokį sprendimą. Be to, kuriant visada yra rizika, jog tavo kūrinys nepatiks kitam žmogui taip, kaip patinka tau. Daug metų kuriu papuošalus ir tenka su tuo susidurti, yra tekę nusivilti daug kartų.

O kuriant šiuos instrumentus pagrindiniu iššūkiu tapo tai, jog muzika man buvo nauja sfera, nes aš esu kitokios krypties menininkas. Žinoma, muzika man patinka, tačiau niekuomet neteko taip rimtai ir atsakingai gilintis į tai, iš ko susideda instrumentai. Norėdamas tai suprasti, du kartus dalyvavau smuiko amatininkų parodoje Italijoje, kur galima tikrai daug sužinoti ir suprasti.

Tenka pripažinti, jog pirmieji metai buvo sunkūs ir pagaminti smuiko nepavykdavo, nes gintaras skildavo dėl skirtingos įtampos. Tik po daug išbandymų suradau medžiagą, kuri tinka padengimui.

Ar „Amber Quartet“ instrumentai, išsiskiriantys savo gamybos technologija, išsiskiria ir savitu skambesiu?

Žinoma, tai nėra klasikiniai instrumentai. Ir muzikantams juk svarbiausia ne estetinė išvaizda, o skambesys. Tad gamindamas instrumentus visuomet jaučiau ir atsakomybę muzikantams. Juk tas smuikas turėjo ne tik būti išskirtinis savo gamyba, bet ir būti naudojamas. Tad jis turėjo groti. Nors daug kas ir mano, jog toks instrumentas tik muliažas. Nebuvo lengva, bet pavyko visą garso nuėmimo aparatūrą, paremtą elektromagnetinėmis bandomis, paslėpti smuiko viduje. Tokius sprendimus puikiai įvertino ne tik Maskvos universiteto profesūra, bet ir mūsų muzikantai. Be to, kiekvienas smuikas išsiskiria savo garsu, kiekvieno jis yra unikalus.

Prodiusavimo kompanija „ARTS Libera International“ kviečia tikruosius muzikos gurmanus nepraleisti išskirtinių „Amber Quartet“ koncertų ir pasinaudoti galimybe pirmą kartą Lietuvos scenose išgirsti skambant tikrą gintarą.

„Amber Quartet“ koncertai vyks:

Spalio 19 d. 19 val. Kaune, valstybinėje filharmonijoje
Lapkričio 8 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje

Gruodžio 7 d. 18 val. Marijampolėje, kultūros centre

Gruodžio 8 d. 18 val. Panevėžyje,  muzikiniame teatre

Gruodžio 14 d. 19 val. Klaipėdoje, kultūros fabrike

Gruodžio 21 d. 18 val. Alytuje, miesto teatre

Bilietus platina Tiketa.lt: bit.ly/AmberQuartet

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top