Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvos studentai – pasaulinio skaitmeninės rinkodaros konkurso nugalėtojai

Lietuvos studentai – pasaulinio skaitmeninės rinkodaros konkurso nugalėtojai

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) studentai ir vėl nuskynė laurus pasauliniame skaitmeninės rinkodaros akademikų konkurse „GOMAC 2019“ („Global Online Marketing Academic Challenge“).

Nugalėtojų komanda. KTU nuotr.

Dėstytojų Elenos Vitkauskaitės ir Eglės Vaičiukynaitės kuruojama marketingo studijų programos ketvirtakursių komanda Kamilė Gruduls, Simona Pūraitė, Goda Miltinytė, Deivid Sokolovskij ir Raminta Juzukonytė už suplanuotą ir įgyvendintą skaitmeninės rinkodaros kampaniją tarpusavio nuomos platformai „dalinuosi.lt“ buvo pripažinta pasaulio laimėtoja. Dar viena KTU EVF komanda pateko į finalą.

Kaip rašoma konkurso nugalėtojų pristatymo pranešime, teisėjų nuomone, nugalėtojų projektas – išsami ir apgalvota skaitmeninės rinkodaros kampanija, parodanti puikų pasirengimą, vykdymą, analizę ir pristatymą. Konkurso organizatorių pranešime taip pat pabrėžiama, jog tai buvo puikios integruotos komunikacijos, nukreiptos į konversijas, pavyzdys. Atsižvelgta į sezoniškumą, atlikta puiki pagrindinių rodiklių analizė ir pristatymas. Ataskaitos taip pat aiškiai atitiko suplanuotas ir faktines kampanijas.  

„GOMAC 2019“ mums buvo ne tik konkursas, bet ir reali gyvenimo mokykla. Visada yra kur kas įdomiau dirbti su tikra įmone ir spręsti realias problemas. Labai džiaugiamės, jog pavyko ne tik įgyvendinti pagrindinį tikslą, bet ir tapti geriausiais konkurse, kuriame dalyvauja studentai iš viso pasaulio“, – nugalėtojų komandos įspūdžius perduoda jos kapitonė Kamilė Gruduls. 

Mantas Živačevskis, „dalinuosi.lt“ vadovas, labai džiaugiasi dėl studentų pasiekimų. „Surinkta komanda labai maloniai nuteikė. Visi žinojo savo vaidmenį ir tikslingai pasiskirstė darbus, įsigilino į vykdomas kampanijas. Puikiai komunikavo ir atsakingai žiūrėjo į susitarimus bei pasiūlymus. Taip pat buvo matyti, kad puikiai geba dirbti kartu ir atskirai. Džiaugiamės rezultatais ir dėkojame visiems“, – sako jis.

Finale – dar viena KTU komanda

Dar viena konkursui nominuota KTU EVF komanda – Vilija Jankūnaitė, Aistė Antanavičiūtė, Modesta Stuinaitė ir Augustinas Tuomenas – pateko tarp konkurso finalininkų už skaitmeninės rinkodaros kampaniją motociklų gamintojo „Mash Motors“ atstovams Lietuvoje.

„Kartu su komanda džiaugiamės, kad turėjome progą dalyvauti šiame konkurse ir netgi patekti į finalą. Tai mums tikrai daug reiškia! Rezultatas vis dėlto labai netikėtas, nes mūsų tikslas buvo kuklesnis – tiesiog susipažinti su „Google Ads“ subtilybėmis realaus verslo pagrindu. Esame dėkingi „Mash Motors“ kompanijai ir savo dėstytojoms Elenai Vitkauskaitei bei Eglei Vaičiukynaitei už pagalbą ir konsultacijas viso konkurso metu. Patirtį ir įgytas kompetencijas būtinai panaudosime savo tolesnėje veikloje“, – įspūdžiais dalijasi finalininkų komandos kapitonė Vilija Jankūnaitė.

„Labiausiai patiko komandos lankstumas ir sugebėjimas greitai prisiderinti prie mūsų verslo specifikos, išskirtinių poreikių ir pastebėjimų. Komanda pasirodė labai stipri ir norinti dirbti. Turėjo daug taiklių ir gerų pasiūlymų“, – studentų darbą apibūdina „Mash Motors“ atstovas Vasaris Prunskas.

Dviguba nauda

Dalyvavimas GOMAC konkurse – KTU marketingo studijų proceso dalis. Jis sujungia integruotą darbą dviejuose moduliuose: „Marketingas virtualioje aplinkoje“ (mokamos reklamos paieškoje kampanija) ir „Socialinė žiniasklaida marketinge“ (mokamos reklamos ir organinio marketingo socialinėje žiniasklaidoje kampanijos). Taigi, studentai už marketingo plano parengimą, kampanijos įgyvendinimą bei rezultatų ataskaitą yra vertinami ne tik konkurso komisijos, bet ir savo dėstytojų.

„Šis konkursas – puikus būdas įgyjamas marketingo žinias pritaikyti praktiškai, pasitelkiant ir kartu ugdant komandinio darbo bei darbo su verslo klientais įgūdžius. Tai pagrindiniai privalumai, dėl kurių savo studentus įtraukiame į tokius konkursus kaip „GOMAC 2019“. Abi komandos, tiek pasaulio laimėtojai, tiek finalininkai, pasižymėjo dideliu smalsumu, iniciatyvumu ir kūrybingumu. Džiaugiuosi, kad jų pasiekti rezultatai puikiai įvertinti ir tarptautinės teisėjų komisijos“, – konkurso rezultatus komentuoja lektorė E. Vitkauskaitė.

„Tiek nugalėtojų, tiek finalininkų komandos pasižymėjo ne tik stipriomis žiniomis, bet ir neįtikėtinu kūrybingumu. Jie išėjo iš komforto zonos ir puikiai atlikdami užduotis nepatingėjo ir pasiūlė papildomų idėjų įgyvendinamoms socialinės žiniasklaidos kampanijoms“, – kolegę papildo lektorė E. Vaičiukynaitė.

Geriausiųjų gretose – jau 10 metų

KTU EVF studentai skaitmeninio marketingo konkursuose dalyvauja jau nuo 2009 metų (anksčiau dalyvaudavo konkurse „Google Online Marketing Challenge – GOMC“, vykusiame iki 2017).

Per tą laiką jau 8 komandos pelnė aukštus įvertinimus. Dviejų komandų socialinės žiniasklaidos marketingo kampanijos pripažintos geriausiomis pasaulyje, kitų dviejų – geriausiomis Europos regione, dar 3 komandų rezultatai buvo patekę tarp finalininkų, o viena komanda pelnė ypatingą paminėjimą už išskirtinai puikią duomenų analizę.

„Tai, kad skaitmeninio marketingo įgūdžius atskleidžiančiuose pasauliniuose konkursuose mūsų studentai yra tarp prizininkų jau dešimtmetį, neleidžia remtis atsitiktinės sėkmės kriterijumi ir aiškiai parodo jų įgytų žinių lygį. Tai įrodymas, kad KTU studentai įgauna reikalingų žinių, įgūdžių ir geba juos tinkamai panaudoti. Skaitmeninio marketingo modulių dėstytojų atsidavimas ir įdėtos pastangos išeinant už tradicinių paskaitų ribų reikalauja atskiros padėkos“, – sako KTU Marketingo studijų programų vadovė Žaneta Piligrimienė.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: