Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos valstybės atkūrimo diena Paryžiuje

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Paryžiuje

Vasario 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje buvo surengta Vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, minėjimo šventė. Gausiai susirinkusius užsienio šalių diplomatus, prancūzų visuomenės, lietuvių bendruomenės atstovus pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Dalius Čekuolis. Jis pabrėžė, jog šiais metais Lietuva švenčia sunkiai iškovotos nepriklausomybės 98-ąsias metines, ir pasidžiaugė, kad šiandieninė Lietuva yra moderni, demokratiška valstybė, aktyvi tarptautinių organizacijų narė.

Vakaro metu ambasadoje, buvusiame garsaus prancūzų kompozitoriaus Ernesto Šosono kultūros salone, buvo surengta lietuvių dailininkės Editos Suchockytės kūrinių paroda „Kelionė“. Dailininkę ir jos kūrybą ambasados svečiams pristatė kultūros atašė Prancūzijoje Vida Gražienė. E. Suchockytė papasakojo apie parodos koncepciją ir pristatė savo kūrinius. Vakaro svečius dailininkė pradžiugino atlikdama kelias populiarias prancūziškas dainas.

E. Suchockytė baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, 1997 m. įgijo magistro laipsnį. Tais pačiais metais „Akademijos“ galerijoje Vilniuje surengė pirmąją  personalinę piešinių parodą.

E. Suchockytė kuria iliustracijas vaikų, švietimo, pažintinės literatūros knygoms. Tarp žymiausių jos darbų – ir vaikų poeto Martyno Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ iliustravimas. Iš viso autorė yra iliustravusi daugiau nei 30 knygų. Vis dėlto E. Suchockytė labiausiai žinoma kaip portretų ir didelio formato ofortų, išsiskiriančių profesionaliu atlikimu, autorė. Ji taip pat piešia šaržus, kuria monotipijas. Produktyvi dailininkė kiekvienais metais pristato savo kūrybos parodas, o jos darbai vertinami ne tik Lietuvoje – dalis yra iškeliavę į skirtingus pasaulio kampelius: Vokietiją, Olandiją, Prancūziją, Kanadą, JAV, Australiją ir kt.

E. Suchockytė kūryboje balansuoja tarp techninės meistrystės ir atsainaus lengvabūdiškumo. Menininkė pripažįsta, kad, kurdama šiltus, romantizuotos realybės atvaizdus, rizikuoja šiuolaikinio pasaulio kontekstuose pasirodyti šiek tiek senamadiška, tačiau tiki, jog būtent tokie jos darbai yra geriausias asmeninis protestas prieš susvetimėjimą.

Pagrindinis E. Suchockytės kūrybos motyvas – kasdieniškose pozose užfiksuotos moterys, kurias autorė perkelia į kitą, su fantazijų pasauliu susipynusią realybę. Darbai labai ekspresionistiški, o tai nėra itin būdinga grafikos atstovams.

LR ambasados Paryžiuje inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: