Pradinis / Kinas, muzika, TV / Linas Adomaitis: „Muzika – mano draugė, advokatė ir taikus ginklas“

Linas Adomaitis: „Muzika – mano draugė, advokatė ir taikus ginklas“

1 (4)„Tokie renginiai kaip Gatvės muzikos diena pulsuoja gyvybe, neįpareigoja žmogaus sėdėti vienoje vietoje. Praeivis gali stabtelti prie tų muzikantų, kurie jam prie širdies. O jei patiko – įmesti eurą į gitaros dėklą ar skrybėlę. Tai labai smagus ir neįpareigojantis emocijų apsikeitimas. To reikia visiems pasaulio miestams“, – apie Gatvės muzikos dieną, kuri Lietuvoje vyko gegužės 21 d., kalbėjo Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) lektorius, žinomas atlikėjas Linas Adomaitis, kuris šiemet šiame renginyje pasirinko klausytojo vaidmenį.

Kas Jums yra muzika? Kaip pasirinkote šį kelią?

Muzika – mano draugė, mano advokatė ir mano taikus ginklas. Aš gyvenu su ja, gyvenu iš jos, todėl labai gerbiu ir myliu muziką bei dėkoju tėvams, kad supažindino su ja ir pastūmėjo eiti jos keliu.

Esate kompozitorius ir atlikėjas. Kas labiau? Ar įmanoma atskirti?

Tai yra vienas ir tas pats. Muzikos srityje viskas yra susiję. Kiekvienas muzikantas yra ir kompozitorius, ir atlikėjas: kompozitorius atlieka labai svarbų darbą surašydamas viską juodu ant balto, o atlikėjas kuria bei interpretuoja kompozitoriaus sumanymus.

Kokie yra svarbiausi su muzika dirbančių žmonių (atlikėjų, garso režisierių) įgūdžiai?

Svarbiausia yra suvokti keturis pagrindinius muzikos formavimo principus. Pirmas – dinaminis balansas tarp skambančių instrumentų ar vokalų. Antras – visų garso šaltinių išsidėstymas stereojuostoje. Trečias – tai erdvės ir gylio suformavimas, ketvirtas – dažninis garso šaltinių balansas. Žinoma, pats svarbiausias yra penktasis, be kurio pati muzika neegzistuotų, – tai metafizinis momentas, kai kalbame apie muzikalumą, charizmą ir sceninį meistriškumą.

Kiek šių principų galima išmokti, o kiek tai yra įgimta?

Vieniems Dievas duoda talentą, kitiems – darbštumą, o tretiems – ir viena, ir kita. Visi formuoja savo gyvenimą pagal tai, kiek ko turi. Būna labai blogai, kai žmogus neturėdamas muzikinio talento save apkrauna darbštumu ir vis vien nieko gero nenuveikia, arba, dar blogiau, kai tas, kuris gavęs Dievo dovaną, ją išbarsto pavėjui. Visi juk žavimės tais, kurie savo talentą panaudoja tinkamai.

KTU mokote muzikos technologijų studijų programos studentus. Ar šiuolaikiniam atlikėjui būtina mokėti dirbti su technologijomis?

Gyvename XXI amžiuje. Technologijos ypač svarbios, tačiau muzikai svarbiausia – siela. Dirbant universitete studentai man neleidžia užsimiršti, kad esu jaunas. Labai džiugu, kai po paskaitos išgirstu tą nuoširdų: „Ačiū, dėstytojau, šiandien buvo labai naudingų dalykų.“

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: