Pradinis / Kultūra / LNDT fojė – „Bakchančių“ kūrimo procesą įamžinusių eskizų paroda

LNDT fojė – „Bakchančių“ kūrimo procesą įamžinusių eskizų paroda

photo_6_40851604

Šiandien, balandžio 24-ąją,  įvyksiančios Gintaro Varno spektaklio „Bakchantės“ premjeros žiūrovai pirmieji galės išvysti naują dailės darbų parodą LNDT fojė.  Eskizų ekspoziciją, atskleidžiančią stebuklingą ir nelengvą spektaklio kūrimo procesą, teatre pristato dailininkė Eglė Vitkutė.

„Bakchantės“ – jau trečiasis LNDT spektaklis, kurio repeticijas E. Vitkutė stebi su pieštukais ir blonknotu. Dailininkė džiaugiasi, jog jos pasirinktas vienas iš betarpiškiausių spektaklių kūrimo proceso įamžinimo būdų – piešimas – iš tiesų pasiteisino ir jai pačiai teikia daug džiaugsmo.

„Piešdama pastebėjau įdomią paralelę: scenoje aktoriai dažnai vos keliais judesiais ir balso tembru turi čia pat perteikti grandiozines idėjas, o aš eskizuodama gyvai turiu vos keliais štrichais per kelias sekundes atskleisti epizodo nuotaiką, mintį, net savo interpretacijas… Taigi kiekvienas piešinys man tarsi mažas nuotykis, ir ilgas valandas sėdėti repeticijoje su pieštuku rankoje man toli gražu neprailgo,“ – pasakojo dailininkė.

E. Vitkutė yra Vilniaus dailės akademijos iliustracijos bei tapybos programų studentė. Dailininkė dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje, Italijoje, Suomijoje. Balandžio mėnesį Italų kultūros institute Vilniuje buvo surengta jos personalinė tapybos paroda. „Bakchančių“ eskizų paroda LNDT fojė veiks iki šio spektaklių sezono pabaigos.

logo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: