Pradinis / Lietuviai svetur / Londone atidarytas darželis, kuriame vaikai mokysis lietuvių bei anglų kalbų ir ugdys kūrybingumą

Londone atidarytas darželis, kuriame vaikai mokysis lietuvių bei anglų kalbų ir ugdys kūrybingumą

Liepos 13 dieną rytų Londone, Dagenhame, jau vienuoliktus metus veikianti „Ofsted’e“ registruota lietuviška kalbos ir gyvenimo įgūdžių mokykla „Leaping Toads Mano pirmieji mokslai“ šventė iškilmingą darželio 2–5 metų vaikams atidarymą.

Barkingo ir Dagenhamo rajono tarybos pirmininkas Darren’as Rodwell’as sveikino darželio-mokyklos vadovus pasakodamas, jog vaikystėje dažnai žaisdavo bei šokdavo šiame darželio pastate ir labai džiaugiasi, kad dabar pastatas naudojamas prasmingam ateities kartų ugdymui bei lavinimui. Tarybos pirmininkas oficialiai paskelbė darželį atidarytą nuotaikingai pertraukdamas kaspiną – įbėgdamas į erdvias darželio patalpas. Pasidžiaugti darželio atidarymu atvyko ir daugiau rajono tarybos narių: Evelyn Carpenter, Lee Waker’is, Margaret Mullane, Cameron’as Geddes’as ir Simon’as Perry.

Į šventę atkeliavę vaikai ir tėveliai dalyvavo linksmose veiklose: kūrė kūrybinėse dailės dirbtuvėlėse, šoko, dainavo, dalyvavo tekvondo kovos meno treniruotėje, puošėsi veidukus varliuko piešiniu ir šokinėjo pripučiamoje pilyje.  

Darželyje – ne tik priežiūra, bet ir lietuvių kalbos bei kūrybingumo mokomoji programa vaikams

Dagenham’e įsikūrusiame darželyje-mokykloje vaikai bus ne tik prižiūrimi profesionalių ikimokyklinio, pradinio ir meninio ugdymo mokytojų (ne vien auklyčių!) bei ruošiami mokslams valstybinėje angliškoje mokykloje pagal EYFS (Early Years Foundation Stage) ugdymo programą, bet ir mokysis lietuvių kalbos, tradicijų, šokio, dainavimo, dramos, dailės ir tekvondo. „Leaping Toads Mano pirmųjų mokslų“ moto – žaisk, tyrinėk, kurk ir mokykis!

„Mano pirmųjų mokslų“ įkūrėja ir vadovė Simona Staputienė pasakojo, jog per vienuolika metų sukurta, patikrinta ir tobulinta autorinė lietuvių kalbos mokymo programa 2–5 metų vaikams bus tęsiama darželyje. Tėveliams kas porą mėnesių bus pristatomi darželinukų projektai ir trumpučiai pasirodymai. „Į „Leaping Toads Mano pirmuosius mokslus“ kviečiame šeimas, kurios nori savo vaikams suteikti galimybę šokti, dainuoti, vaidinti, piešti ir sportuoti nuo mažų dienų, stengiasi, kad vaikai kalbėtų lietuviškai, nepamirštų savo kilmės“, – sako Simona.

Nemokamos vaikų priežiūros valandos ir kita valstybės parama dirbantiems tėvams

Vaikai darželį-mokyklą pradės lankyti jau rugsėjį. Tėveliai čia galės vaikus palikti pusei (penkioms valandoms) dienos ar visai dienai (dešimčiai valandų), ar net vienuolikai, dvylikai valandų. Darželis veiks visus metus. Darželyje laukiamos ir valstybinį finansavimą, t. y. nemokamas 15 ir 30 valandų, dvimečiams, trimečiams bei keturmečiams gaunančios šeimos. Darželio administracija gali padėti tėvams patikrinti finansavimo galimybes ir pildyti prašymus vaikų priežiūros finansavimui gauti.

Svarbu žinoti, jog dirbantys tėveliai mokėdami už darželį bei visas „Mano pirmųjų mokslų“ mokyklos popietines bei šeštadienines lietuvių, rusų kalbos, dailės, muzikos ir savigynos pamokas 5–12 metų vaikams gali sutaupyti 20 procentų mokesčio pasinaudodami „Tax Free Childcare“ lengvata.

Vasaros metu mokykla kviečia tėvelius su vaikais aplankyti darželį-mokyklą ir registruoja darželinukus bei mokinius naujiems mokslo metams.

„Mano pirmųjų mokslų“ nuotraukos

Komentaras

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: