Pradinis / Lietuviai svetur / LRT LITUANICA pradeda rodyti išeivijai skirtą „Tapatybė.lt“

LRT LITUANICA pradeda rodyti išeivijai skirtą „Tapatybė.lt“

SONY DSC

Išeivijai transliuojantis televizijos kanalas LRT LITUANICA į pasaulį paleidžia pirmąjį tikrą savo kūdikį. Nepriklausomybės dienos išvakarėse, kovo 9-ąją šiame kanale startuoja pirmoji originali laida „Tapatybė.lt“.

„Praėjo tie laikai, kai geografinės sienos griežtai skirstė į šalis ir bendruomenes. Žmonės dabar ne tokie užsisklendę kaip Viduramžiais ar net kaip prieš keliolika metų, – įsitikinęs laidos vedėjas Modestas Mastavičius. – Pasaulyje ryškėja tendencija jungtis, šiandien žmogus tampa pasaulio piliečiu. Tačiau, iš kitos pusės, globalizuotoje visuomenėje atsiskleidė poreikis išsaugoti originalių kultūrų įvairovę, savitumą ir etninį paveldą.“

Ar žinojote, pavyzdžiui, kad Didžiojoje Britanijoje prieš daugelį dešimtmečių lietuvių pradėta rengti Sekminių šventė taip išpopuliarėjo, kad pastaraisiais metais į ją tūkstančiais plūsta ne tik šio šalies lietuviai, bet ir kitataučiai? O kokios lietuviškų Kalėdų tradicijos išeivijoje? Koks tradicinių lietuviškų patiekalų skonis Londono kavinėje „Lituanica“ ir kas juos gamina? Tai pirmųjų „Tapatybė.lt“ laidų temos.

„Tarptautinis Lietuvos tapatybės žymėjimas susidaro iš dviejų raidžių – LT. Tad šioje laidoje mėginsime atsakyti į klausimą: kas yra toji tapatybė LT? Ieškodami atsakymų, pasakosime apie pasaulį Lietuvoje ir Lietuvą pasaulyje bei dalinsimės lietuvių sėkmės istorijomis. Tikimės, kad tai sudomins po pasaulį pasklidusius tautiečius ir savotiškai sujungs juos bent šeštadienio vakarais“, – sako laidos kūrėjai.

„Tapatybė.lt“ bus rodoma šeštadienio vakarais 23 val. Lietuvos laiku kas antrą savaitę nuo kovo 9 dienos. Laidą tiesiogiai bus galima matyti ir portale LRT.LT.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: