Pradinis / Kinas, muzika, TV / M. Starkų ir V. Radzevičių sužavėjo elegantiškasis Burbiškio dvaras

M. Starkų ir V. Radzevičių sužavėjo elegantiškasis Burbiškio dvaras

Garsiausi Lietuvos keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, TV3 laidos „Aplink Lietuvą“ vedėjai, kurdami šio šeštadienio laidą, aplankė tradicinių amatų centrą Antazavės dvare, Šlyninkos vandens malūną, o ilgą dieną baigė Burbiškio dvare.

Tradicinių Zarasų krašto amatų centre įkurtos medžio drožybos, keramikos dirbtuvės. Šis amatų centras yra atviras žmonėms, kiekvienas gali lankyti edukacinius užsiėmimus. „Labai gera aura. Jaučiasi, kad žmonės čia susirinkę ne per prievartą. Tai jų gyvenimo būdas, laisvalaikis“, – amatų centre dirbantiems žmonėms komplimentų negailėjo V. Radzevičius.

Centro medžio drožėjas M. Starkų mokė gaminti šaukštą. Tai buvo pirmas kartas, kai keliautojas mokėsi gaminti šį valgymo įrankį. „Puikus užsiėmimas“, – laisvalaikio leidimo būdą gyrė M. Starkus. Keliautojai kartu su istorijos mokslų daktare Neringa Dambrauskaite nepraleido progos apsilankyti ir Zarasų apžvalgos rate, apžiūrėti aplink esančius miškus, kalnus, ežerus.

Pasižvalgę po Zarasus iš paukščio skrydžio, kompanija sėdo į automobilį ir vyko į Šlyninkos vandens malūną. Tai net 300 metų veikiantis technikos paveldo statinys su autentiška įranga. V. Radzevičius ne tik apžiūrėjo malūno valdas, bet ir kepė lietuvišką ruginę duoną, senovinius blynus. Būtent tokius blynus prieš 100 metų kepdavo mūsų senoliai. Keliautojams didžiausią įspūdį paliko malūnininkas Stasys Sutkauskis. Žmogus su subtiliu humoro jausmu ir neblėstančia šypsena. Laidoje jis papasakos, kaip senais laikais buvo statomas Šlyninkos malūnas ir kaip dirbdavo malūnininkai.

TV3 laidos vedėjai nepraleido progos aplankyti ir gamtos paveldo objekto – Krokulės šaltinio. Ši vieta ypač mėgstama turistų, norinčių pasimėgauti ramybe, pabūti su savo mintimis, savimi. „Kaip ir tikėjomės, tai buvo ta vieta, kur galėjome ramiai pasėdėti. Šildė saulė, niekur neskubėjome. Mūsų laukė paskutinis tikslas – Burbiškio dvaras“, – sakė M. Starkus.

Anykščių rajone stūksančiame Burbiškio dvare „Aplink Lietuvą“ keliautojus pasitiko dvaro valdytoja Rūta Peteržikaitė. Ji aprodė dvaro kambarius. Sovietmečiu šiame dvare buvo mokykla, todėl grindys buvo uždengtos linoleumu. Šis dvaras yra XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Laidos žiūrovai galės išvysti 160 metų senumo piešinius ant lubų, kuriuos dvaro valdytojams pavyko atidengti. „Šiame dvare yra puikus interjeras, daug autentikos: sienų tapyba, popieriniai tapetai“, – dvarą giria istorijos mokslų daktarė N. Dambrauskaitė.

„Mes keliaujame po Lietuvą, matome dvarus. Didžioji dalis dvarų yra atstatoma. Sovietinis laikotarpis, karai beveik viską sunaikino ir to palikimo nėra gausu. Tačiau Burbiškio dvare galima rasti daug autentiškų detalių. Todėl buvo ypač smalsu atvykti ir pasižiūrėti šį dvarą“, – kalbėjo M. Starkus.

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: