Pradinis / Grožis ir mada / Makiažo meistrės patarimai brandaus amžiaus moterims

Makiažo meistrės patarimai brandaus amžiaus moterims

Brandaus amžiaus modeliai nuotraukose. Per penktąją dešimtį perkopusios moterys ant podiumo. Panašu, kad skriejantys metai ne tik nebegąsdina, bet ir kviečia vis daugiau kalbėti apie brandų grožį. Kaip jį paryškinti? Ir kaip neatrodyti juokingai? Gauti atsakymus į šiuos klausimus bus galima 23-iojoje tarptautinėje grožio industrijos parodoje „Pelenė 2016“. Savo žiniomis čia dalysis „Mis Lietuva 2010“ konkurso nugalėtoja, vizažo meistrė, SLA akademijos įkūrėja Lietuvoje Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė.

Gritė sako, kad brandaus amžiaus sulaukusios moterys dažnai puola į kraštutinumus: arba nesidažo visai, arba savo veidą ryškina kaip dvidešimtmetės. „Metams bėgant, produktų kiekis turėtų mažėti, moterys turėtų investuoti į odą, ją lepinti, o ryškias spalvas jų kosmetinėje turėtų pakeisti klasikinės, ne tokios ryškios“, – svarbiausias brandaus amžiaus moterų makiažo taisykles dėsto meistrė ir priduria, kad konsultacija su profesionalu niekada nepamaišys.

SLA akademijos Paryžiuje mokymuose nuolat dalyvaujanti ir pati mokymus Lietuvoje rengianti Gritė džiaugiasi, kad pastaruoju metu į jos paskaitas užsuka vis daugiau vyresnio amžiaus moterų. „Jaunų merginų rinka jau seniai perpildyta, o nuogas kūnas nieko nebestebina, – įsitikinusi ji. – Tik labai graži mergina fotosesijoje ar reklaminėje nuotraukoje nieko nereiškia, vis dažniau norima, kad kalbėtų akys, žvilgsnis. O kalbėti gali tik patyrusių moterų akys.“

Rengti mokymus ir sukurti brandžios moters makiažo fotosesiją meistrę įkvėpė močiutė. „Mano senelis jai yra padaręs staliuką su veidrodžiu ir krėslą. Dažnai matydavau močiutę sėdinčią prie veidrodžio ir ryškinančią savo lūpas ciklameno spalvos lūpų dažais. Plaukus ji susiraitydavo ir pasipuošdavo net tada, kai važiuodavome į sodą. Man gražu, kai bet kokio amžiaus sulaukusios moterys puošiasi“, – pasakoja apie savo šeimos moterų tradiciją.

Apie brandžios moters makiažą pastaruoju metu Gritė daug girdėjo ir iš SLA akademijos Paryžiuje įkūrėjo Serge Louiso Alvarezo. Jis tikina, kad metams bėgant makiažo taisyklės privalo keistis. „Jei penkiasdešimties sulaukusios moterys dažysis kaip dvidešimtmetės, tikrai neatrodys jauniau, atvirkščiai – toks makiažas jas dar labiau pasendins, – jam pritaria Gritė. – Metams bėgant makiažo priemonės turi šviesėti, jokių juodų, tamsiai pilkų atspalvių.“

Prie žilų plaukų Gritė siūlo derinti melsvai pilkus akių šešėlių, blakstienų tušo, akių pieštuko atspalvius. Lūpas gražu dažyti ryškiai raudonais dažais – nuo šaltos raudonos, ciklamenų iki šilto koralinio atspalvio.

Gritės Maruškevičiūtės-Tamošiūnės makiažo patarimai brandaus amžiaus moterims

  • Kuo mažiau makiažo.
  • Makiažo pagrindas – itin lengvas, drėkinantis, su šviesą atspindinčiomis dalelėmis, kurios vizualiai pakelia raukšles,  skaistina odą.
  • Šešėlius, akių ir antakių pieštukus rinkitės kuo švelnesnių atspalvių, geriausia – žemės spalvų.
  • Jokių dūminių makiažų, kurie visiškai netinka brandžioms moterims.
  • Dieną turite atrodyti gaivi ir išsimiegojusi, todėl nėra tikslo ryškinti veido bruožus, užteks drėkinamosios pudros, akių pieštuko ir lūpų dažų.
  • Vakare paryškinkite akis ir lūpas, o ne antakius. Ryškūs antakiai sendina.
  • Blakstienų tušą rinkitės pilką, rudą, tamsiai mėlyną, baklažano spalvos, tik ne juodą.

Gritės mamai Ingai – 51-eri. „Ji myli žmones, mėgsta natūralias šypsenas, emocijas, skanų maistą, gamtą, gėles ir kartais jogą, – taip apie ją pasakojo Gritė ir pridėjo: – Būdamos jaunos, būkime ir protingos, supraskime, kad priauginti plaukai, per kuriuos vyras net negali paglostyti mūsų galvos, nes įstringa pirštai, hialurono ar botulino injekcijos, kurias dažniausiai visi pastebi, spalvotos linzės, kurios slankioja ant akių obuolių, nepadarys mūsų laimingesnių ar gražesnių. Mylėkime gyvenimą, mylėkime save. Kur kas gražesnė besijuokianti moteris, kad ir su mimikos raukšlėmis, nei moteris lygia veido oda, bet suakmenėjusiomis emocijomis.“

Komentaras

  1. Pritariu, kad reikia mylėti, prižiūrėti save, pirmiausia gyventi sveikai ir saikingai naudoti kosmetiką, tačiau kartais ir tų stipresnių grožio procedūrų prireikia, manau ir injekcijos, ir grožio procedūros tikrai būtinos, jei moteris be jų jaučiasi negraži, juk po lygia oda nebūtinai akmeninės emocijos, kartais tai tiesiog labai didelis noras patikti sau 🙂

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: