Pradinis / Aktualijos / Mantas Knystautas iškovojo pasaulio jaunimo imtynių čempionato bronzą

Mantas Knystautas iškovojo pasaulio jaunimo imtynių čempionato bronzą

Mantas Knystautas pasaulio jaunimo (iki 23 metų) imtynių čempionato lemiamoje imtyje dėl trečios vietos įveikė iranietį Aminą Mohammadzamaną Mirzazadehą ir iškovojo bronzos medalį.

„Tai sunkiausias čempionatas mano gyvenime. Vienu metu atrodė, kad jis niekuomet nesibaigs. Iš esmės kovojau su visais pajėgiausiais varžovais, gal vengras kiek nusileidžia meistriškumu. Burtai buvo negailestingi – viršutinėje grupėje tik Semionovas ryškus lyderis, o čia šeši–septyni tokie Semionovai“, – po kovos kalbėjo M. Knystautas.

Bydgoščiuje (Bydgoszcz, Lenkija) vykstančiame  pasaulio jaunimo iki 23 metų imtynių čempionate klasikų turnyrą klaipėdietis pradėjo dviem įspūdingomis pergalėmis.

Kvalifikacijoje iki 130 kilogramų Mantas Knystautas rezultatu 3:1 nugalėjo Europos jaunimo ir  jaunimo iki 23 metų čempionatų prizininką Vladislavą Voronijų iš Ukrainos. Lemiamus taškus Mantas pelnė išlaukęs varžovo klaidos – ukrainiečio suktuką Mantas blokavo ir kontratakoje parbloškė V. Voronijų ant kilimo.

Aštunfinalyje laukė dar galingesnis varžovas – šių metų Europos U23 čempionato nugalėtojas  ir pasaulio jaunimo vicečempionas turkas Osmanas Yildirimas. Mantas jau pirmomis minutėmis pakėlė dvikovą stebėjusius žiūrovus nuo kėdžių – jo atliktas suktukas nuo kelių sulaukė ovacijų, o įgyta keturių taškų persvara leido gana laisvai strateguoti eigą iki finalinės sirenos.

Grumtynėse dėl išėjimo į pusfinalį Mantui Knystautui teko pripažinti šešto pasaulio čempiono titulo (jaunių, jaunimo ir U23 čempionatuose) siekiančio gruzino Zviadi Pateridzės pranašumą. Pavasarį Szombatelyje vykusiame Europos U23 čempionate Mantui pavyko nukankinti gruziną ir iškovoti pergalę, tačiau Lenkijoje Pateridzė jau pirmame kėlinuke privertė lietuvį gintis ir iškovojo pergalę lemiančius taškus.

Vėliau gruzinas pateko į finalą ir suteikė Mantui šansą kovoti dėl bronzos medalio.

Pirmoje paguodos imtyje M. Knystautas neturėjo rūpesčių su vengru Ferencu Almasi ir įveikė varžovą rezultatu 4:0.

Valdas Malinauskas, www.imtynes.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: