Pradinis / Sportas / Maratonininkė Diana Lobačevskė stebina pasaulį

Maratonininkė Diana Lobačevskė stebina pasaulį

„Treneris dar nežino“, – kvatojo trečią maratoną per keturis mėnesius įveikusi Diana Lobačevskė. Pusę pasaulio perskridusi maratonininkė savaitgalį Guangdžou (Kinija) vėl, kaip ir rugsėjį Meksikoje, neplanuotai įveikė visą 42,195 km distanciją.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse į elitą prasibrovusi Lietuvos lengvaatletė ir toliau stebina pasaulį. „Pasidaryti treniruotės“ į Guangdžou atvykusi lietuvė maratono varžybose finišavo šešta, distanciją įveikusi per 2 val. 42 min. 38 sek.

Beje, D. Lobačevskė trečią kartą įvykdė ir pasaulio čempionato normatyvą (2 val. 45 min.). Tai ji pirmąkart padarė rugpjūtį Rio de Žaneire (2 val. 30 min. 48 sek.), o praėjus dviem savaitėms po olimpinių žaidynių – Meksikoje – ten tapo nugalėtoja (2 val. 40 min. 32 sek.).

„Ar normalu nubėgti tris maratonus per keturis mėnesius? Nenormalu. Trečias maratonas buvo visiškai treniruočių pobūdžio, neišsikroviau. Nėra jokio pasiruošimo, bėgioju tik krosus, atkarpų nedarau, nieko nedarau, – juokėsi D. Lobačevskė. – Organizatoriai pasikvietė mane, kad nubėgčiau pusmaratonį. Pamačiau, kad gražiai bėgu, viskas puikiai sekasi ir finišavau šešta… Bėgau su ukrainiečiu, neplanavau toliau bėgti, bet jis gal 15-ame kilometre sakė: „Diana, nusiteik bėgti visą, pasidarysi gerą treniruotę ir tikrai būsi aštuntuke.“ O aštuntukas apdovanojamais piniginiais prizais.“

Guangdžou maratonas turi IAAF „Bronze label“ statusą, o norint jį išlaikyti reikia atitikti tam tikras sąlygas. Viena jų – tam tikras dalyvaujančių „aukso standarto“ maratonininkių skaičius iš skirtingų šalių. D. Lobačevskei keliai į kone visus pasaulio maratonus atsivėrė po sėkmingo pasirodymo olimpinėse žaidynėse, kur ji finišavo 17-a.

„Organizatoriai pasikviečia ir žino, kad viso maratono nebėgsiu. Kviečia dėl to statuso, kurį gavau per Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Jiems reikia penkių sportininkių iš skirtingų šalių, turinčių atitinkamą statusą; man tiesiog reikėjo ateiti į trasą. Kartais organizatoriai paprašo nubėgti 10 km, kartais – pusmaratonį, o kiti leidžia bėgti, kiek nori“, – niuansus atskleidė D. Lobačevskė.

Maratono lietuvė neplanavo įveikti nei Meksikoje, nei Kinijoje.

„Kitą mėnesį skrisiu į Indiją, bet visi tokie maratonai yra treniruočių dalis. Tiesiog man moka už tai, kad atvažiuoju, o aš pasidarau treniruotę, praleidžiu laiką. Žinoma, tos tolimos kelionės irgi nėra gerai, dėl to pasakiau, kad Indijoje toks maratonas bus paskutinis, o po to ruošiuosi Londonui, kur reikės siekti gero rezultato“, – sakė viena populiariausių šalies lengvaatlečių.

Pirmadienį Vingio parke jau laksčiusi D. Lobačevskė juokėsi, kad ją treniruojantis šalies maratono rungties rekordininkas Česlovas Kundrotas vis dar nežino, jog ji ir vėl įveikė maratoną.

„Neįsivaizduoju, kokia bus reakcija. Žinoma, kai pamatys laiką, gal supras. Treneris bijo, kad neišsikraučiau, neiššvaistyčiau savo jėgų ir atsakingai ruoščiausi rimtam maratonui. Jei kas mėnesį bėgiosiu po maratoną, jis tikrai nebus patenkintas. Nežinau,  ar dabar bus patenkintas“, – nusijuokė lietuvė.

2017-aisiais svarbiausios varžybos D. Lobačevskės lauks tame pačiame mieste: balandžio 23 dieną ji bėgs Londono maratone, o rugpjūtį taip pat Didžiosios Britanijos sostinėje – pasaulio čempionate.

Robertas Trakys, Lietuvos lengvosios atletikos federacija

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: