Pradinis / Knygos / Marie Tegnér. „5:2 DIETA MOTERIMS + RECEPTAI: asmeninis planas ir praktiškas geriausių receptų vadovas“

Marie Tegnér. „5:2 DIETA MOTERIMS + RECEPTAI: asmeninis planas ir praktiškas geriausių receptų vadovas“

Mano naujasis gyvenimas su 5:2 metodu

5-2 dietaTai veikia! Jaučiuosi geriau nei bet kada. Beveik kaip įsimylėjusi. Po daugybės metų kovos su antsvoriu atradau gyvenimo stilių, kuris man tinka. Pastarieji mano gyvenimo metai buvo gana geri, bet visą laiką teko kovoti su noru prisikirsti, tinginyste ir malonumų troškimu. Siekdama pagerinti savo maitinimosi ir judėjimo įpročius ėmiausi įvairiausių strategijų. Jos man padėjo reguliuoti svorį, bet ne kartą teko įtikinėti save laikytis priimtų sprendimų.

Kaip aš atradau savo naująją meilę? Viskas prasidėjo nuo vieno draugo, pažiūrėjusio „Mokslo pasaulį“, žinutės socialiniame tinkle „Facebook“. Jis klausė mano nuomonės, ar verta pabandyti tai, ką jis matė laidoje, ir gal aš galėčiau patarti, ką valgyti. Laidos nebuvau mačiusi ir nesupratau, apie ką jis kalba, todėl lygindama skalbinius įsijungiau programą per internetą. Sielos gilumoje buvau tikra, kad tai bus nauja dieta, sukurta siekiant įtikti publikai pagal tą pačią seną koncepciją, kurios jau yra tūkstančiai variantų…
Mano dėmesiui patraukti neprireikė nė penkių minučių. Pažiūrėjau visą programą, kurioje Michaelis Mosley kalbėjo apie pasninkavimo įtaką kūnui, ir panorau tučtuojau išbandyti tai pati. Nusprendžiau rinktis dalinį pasninką, sumažinti maisto suvartojimą iki 500 kalorijų per dieną dvi dienas per savaitę, o kitas penkias dienas valgyti, kaip įpratusi, neribodama kalorijų. Šis pasirinkimas turėjo tikti tokiam į kraštutinumus linkusiam žmogui, kokia aš tariausi esanti. Faktas, kad pasninkas tikriausiai teigiamai veikia sveikatą, insulino lygis pasidaro stabilesnis, sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, diabeto, įvairių vėžio formų ir ankstyvosios silpnaprotystės tikimybė, mano susidomėjimą tik paskatino.

Pajutau, kad galėčiau rekomenduoti šią dietą kitiems žmonėms, kuriems, kaip ir man, sunku riboti maisto kiekį, todėl panorau ją rimtai išmėginti. Prieš pradėdama eksperimentą, nutariau apsilankyti pas gydytoją ir atlikti kraujo tyrimus, kad galėčiau įrodyti, kokį poveikį man ir mano sveikatos rodikliams daro pasninkas. Man atrodė nerimta palaikyti metodą pačiai jo kurį laiką neišbandžius.

Tuo pat metu jaučiausi taip užvaldyta savo naujojo susidomėjimo, kad ėmiau apie jį rašyti savo tinklaraštyje: iš dalies tam, kad užfiksuočiau pasiekimus, iš dalies norėdama pasidalyti pasninkavimo patirtimi. Sulaukiau neįtikėtino susidomėjimo, didesnio, nei kada nors galėčiau tikėtis.

Kai kas tvirtina, kad šiam metodui pagrįsti yra atlikta per mažai tyrimų su žmonėmis. Tikrai dar nespėta atlikti išsamių studijų, bet pastaruoju metu įvairūs mokslininkai tiria iškrovos dienų poveikį kūnui ir kol kas pastebimas tik teigiamas efektas. Jei niekas nedrįstų bandyti, taip nieko ir nepasiektume, todėl, kadangi nėra nustatytų aiškių pasninkavimo pavojų, reikia imti ir mėginti, stebėti, kaip jaučiatės. Jei bijote išbandyti pasninką ir manote, kad nieko tokio, jog švedai, nepajėgdami atsispirti vilionėms, plempia kokakolą bei kemša nesveiką maistą ir vis labiau storėja, tai blogai manote. 5:2 metodas nėra nei stebuklas, nei apgavystė, kaip niekinamai pabrėžia kai kurie kritikai. Ir tinka jis ne visiems, bet juk tokio metodo, kuris tiktų visiems, ir nėra. Jei jis padės bent keliems žmonėms, kuriems nepadėjo niekas kitas, tai jau, mano galva, bus didžiulis pasiekimas.

Nesu nei gydytoja, nei mokslininkė. Šią knygą parašiau remdamasi žiniomis, kurias įgijau rengdamasi tapti buities kultūros mokytoja, daugiametės kovos su antsvoriu patirtimi bei savo požiūriu į savo pačios kūną ir smegenis.

Leidykla „Obuolys“

Knygą įsigyti galima čia: https://www.knygos.lt/lt/knygos/52-dieta-moterims-/

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: