Pradinis / Žmonės / Martynas Levickis – daugiau nei 30 tarptautinių konkursų laimėtojas

Martynas Levickis – daugiau nei 30 tarptautinių konkursų laimėtojas

Viso pasaulio publikos mylimas akordeonistas Martynas Levickis šįvakar pradės šventinių koncertų ciklą „365“ didžiausiose Lietuvos arenose.  Kartu su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ jis atliks Antonio Vivaldžio ir Ástoro Piazzollos ciklus „Metų laikai“. Neįprastų pojūčių ir šventinės didybės įneš ne tik įspūdingi kūriniai, bet ir visa vienijanti balta spalva bei įspūdinga arenos viduryje įrengta scena – artistai gros apsupti žiūrovų.

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Koncertams besiruošiantis M. Levickis atskleidė, kad meistriškumo, žinomumo ir populiarumo kaina didelė, ir paskaičiavo, kiek laiko jis praleidžia kelionėse, repetuodamas ar koncertuodamas, dalydamas autografus.

 • Muzikalumu, charizma ir dinamiškais pasirodymais publiką ir muzikos kritikus sužavėjęs Martynas jau koncertavo penktadalyje pasaulio – daugiau nei 35 valstybėse, tarp kurių tokie egzotiški kraštai, kaip Meksika, Honkongas, Singapūras, Kinija, P. Korėja ir Japonija.
 • Koncertus surengė daugiau nei 120-yje pasaulio miestų, kurių daugiausia yra JAV, D. Britanijos, Vokietijos ir Kinijos miestai. Kai kuriuose miestuose Martynas koncertavo jau dešimtis kartų. Jam lenkėsi ir plojo į prestižiškiausias pasaulio sales susirinkusi publika, pakartoti kvietė didžiausių festivalių lankytojai.
 • Per metus koncertuodamas Martynas praleidžia apie 7,5 paros, tačiau jo mintys nuolatos sukasi apie muziką, jos vadybą ir organizavimą.
 • Maždaug keturis kartus ilgiau nei koncertuodamas Martynas praleidžia keliaudamas į koncertus. Per metus kelionėse jis praleidžia kiek daugiau nei visą mėnesį. Atlikėjas yra ne kartą juokavęs, kad skrisdamas lėktuve praleidžia daugiau laiko nei vaikščiodamas pėsčias.
 • Martynas noriai bendrauja su klausytojas ir turi tradiciją per koncertus dalyti autografus. Per metus šis užsiėmimas „suvalgo“ apie 45 valandas arba beveik dvi paras jo laiko.
 • Repeticijos – neatsiejama Martyno kasdienybės ir meistriškumo dalis. Visur ir visada, siekdamas tobulumo, akordeonu jis kasdien groja apie 4 valandas, tad vien grodamas repeticijose per metus jis praleidžia apie du mėnesius.
 • Vos trejų metų Martyną į rankas paimti akordeoną paskatino šeima, tačiau rimtai mokytis groti jis pradėjo sulaukęs aštuonerių. Vis dėlto iš 27 savo gyvenimo metų Martynas groja net 24 metus. Skaičiuojant be pertrūkių išeitų, kad Martynas maždaug 3,5 savo gyvenimo metų praleido grodamas.
 • Per savo gyvenimą jau laimėjo daugiau nei 30 tarptautinių konkursų. 2010 m. akordeonistų konkurse „Coupe Mondiale 2010“ Varazdine, Kroatijoje, jam atiteko pirmoji vieta ir pasaulio čempiono vardas klavišinio akordeono kategorijoje. Be to, M. Levickis tapo pirmuoju akordeonistu pasaulyje, pasirašiusiu sutartį su prestižine leidybine kompanija „Universal Music“.
 • Martynas groja klasikiniu akordeonu „Pigini NÒVA“, kurį sudaro apie 10 tūkst. detalių.
 • Akordeonas sveria 18 kg, tad dvi valandas koncertuoti laikant tokį svorį yra nemenkas iššūkis.
 • Akordeonas yra per didelis, kad tilptų į lentyną lėktuvo salone, todėl, keliaujant lėktuvu, akordeonui yra perkamas atskiras bilietas. Instrumentas saugiai segamas kėdėje šalia artisto.

Pirmasis naujo M. Levickio turo „365“ koncertas Lietuvoje vyks šiandien, gruodžio 21 d., „Žalgirio“ arenoje, Kaune; gruodžio 27 d. atlikėjas koncertuos „Cido“ arenoje, Panevėžyje; gruodžio 28 d. – „Švyturio“ arenoje, Klaipėdoje; gruodžio 29 d. – „Siemens“ arenoje, Vilniuje; turą baigs gruodžio 30 d. Šiaulių arenoje.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: