Pradinis / Sportas / „Mažųjų olimpiados 2015“ finalinis etapas sukvietė vaikus iš 24 Lietuvos miestų

„Mažųjų olimpiados 2015“ finalinis etapas sukvietė vaikus iš 24 Lietuvos miestų

Per Lietuvą nuvilnijusi projekto „Mažųjų olimpiada“ banga Kaune pasiekė lūžio tašką. Į Sabonio krepšinio centre vykstantį finalinį festivalį rinkosi dalyviai iš 24 Lietuvos miestų. Dvi valandas salė aidėjo nuo vaikiško juoko, pergalės šūksnių, o visų žiūrovų, svečių bei organizatorių veiduose švietė šypsena.

Kaip ir pridera olimpiadai, renginys prasidėjo iškilminga eisena, po jos LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės vardu mažuosius olimpiados dalyvius pasveikino olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis. Gerų sportinių rezultatų linkėjo Kauno tarybos narys, sporto rėmimo tarybos pirmininkas Darius Razmislevičius ir judėjimo „Vieningas Kaunas“ Sveiko Kauno darbo grupės vadovė Ingrida Visockienė.

Sportininkus, pedagogus ir visus žiūrovus sveikino Kauno ikimokyklinių įstaigų „Rasytė“, „Aušrinė“, „Malūnėlis“, „Ežiukas“ ir „Pagrandukas“ šokėjai, atlikę linksmas ir spalvingas kompozicijas (choreografija Šančių lopšelio-darželio neformalaus ugdymo mokytojos Jurgitos Dirmontienės).

Nešinas simboline olimpine ugnimi šventę atidarė projekto „Mažųjų olimpiada“ talismanas Kiškiukas Olimpiukas, o visi festivalio dalyviai priėmė šmaikščią, bet labai iškilmingą priesaiką, prisiekdami laikytis visų garbingos kovos taisyklių: „gerbti varžovą“, „nekaišioti kojų“, „ištiesti pagalbos ranką nukritusiajam“ ir t. t.

„Mažųjų olimpiada“ – tai olimpinio švietimo projektas, kurio organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir asociacija „Sportas visiems“. Projekte dalyvavo 105 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 25 Respublikos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Akmenės ir Naujosios Akmenės, Mažeikių, Kėdainių, Tauragės, Jurbarko, Jonavos, Šilutės, Radviliškio, Marijampolės, Varėnos, Druskininkų, Trakų ir Lentvario, Anykščių, Biržų, Kalvarijos, Vilkaviškio, Ukmergės, Telšių ir Plungės. Beveik 1000 priešmokyklinukų varžėsi 50 atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį, jų išdalyta tik 144.

Festivalio pobūdis buvo pasirinktas neatsitiktinai. Organizatoriai kėlė tikslą, kad visi dalyviai patirtų judėjimo džiaugsmą, teigiamų emocijų, galėtų pademonstruoti savo gebėjimus ir įgūdžius, bendradarbiauti tarpusavyje. Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra socialiai pažeidžiami, todėl buvo atsisakyta varžymosi siekiant išsiaiškinti vieną nugalėtoją, vietoj to komandoms pasiūlyta rungtyniauti simbolinėse šešių sporto šakų rungtyse: krepšinio, tinklinio, irklavimo, penkiakovės, lengvosios atletikos ir futbolo. Užduotys buvo pateikiamos atsižvelgiant į amžiaus tarpsnių ypatumus. Už kiekvienos sporto šakos atlikimą komandoms buvo skiriamas įvertinimas-antspaudas Mažųjų olimpiados finalininko pase.

Festivalį vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija. Per ją ilgas kalbas pakeitė gausybė puikių prizų: visi komandų dalyviai buvo apdovanoti medaliais, padėkomis, komandinėmis taurėmis, asmeniniais prizais bei sporto inventoriumi.

Pedagogų, tėvų padėkos ir mažųjų sportininkų šypsenos parodė, kad einama tinkamu keliu ir „Mažųjų olimpiadai“ lemta gyvuoti. Tokie projektai – puiki priemonė, padedanti supažindinti mažuosius su olimpinėmis vertybėmis, suteikianti galimybę varžytis su bendraamžiais ir pademonstruoti asmeninius gebėjimus, leidžianti praplėsti vaikų akiratį ir formuoti socialinius įgūdžius. O pedagogams tai gera proga bendrauti ir bendradarbiauti, keistis profesine informacija bei kelti profesinę kvalifikaciją.

Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: