Pradinis / Kinas, muzika, TV / Meilės istorijos tarp Turkijos ir Lietuvos piliečių – kuo vieni kitus taip žavi?

Meilės istorijos tarp Turkijos ir Lietuvos piliečių – kuo vieni kitus taip žavi?

Kuo Lietuvos ir Turkijos piliečiai taip žavi vieni kitus ir kokia šios chemijos paslaptis? Kokios Turkijos vietos dar neatrastos mūsų turistų? Kaip išsaugoti santykius, kai visas gyvenimas  – viena didelė kelionė? Į šiuo klausimus TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ atsakė ir savo mintimis pasidalijo Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan.

Kristina Rimienė ir Aydan Yamancan

Panašios lietuvių ir turkų vertybės

„Pastebėjau, kad mūsų žmonės turi bendrų bruožų: šeimos vertybių svarba, meilė vaikams, pagarba vyresniems ir rūpinimasis draugyste. Taip pat yra savybių, kurios papildo viena kitą: pavyzdžiui, jūsų ramybė ir mūsų karštas charakteris. Mes norime, kad viskas būtų padaryta kuo greičiau, jūs skiriate daugiau laiko tam atlikti. Manau, visa tai sukuria gerus santykius tarp mūsų žmonių: savotišką in ir jang“, atsakymą į dažnai užduodamą klausimą svarsto A. Yamancan.

„Save vadinate „Baltijos italais“ ir aš su tuo sutinku. Mes gerai sutariame su italais, nes turime to paties Viduržemio kraujo. Gerai sutariame ir su lietuviais. Manau, lietuviai yra nuoširdūs, ramūs, draugiški ir paslaugūs. Bendravimas su jūsų žmonėmis man visada atrodo labai teigiamas ir šiltas.“

Vieni kitus jau neblogai pažįstame

A. Yamancan džiaugiasi, kad lietuviai žino apie Turkiją pakankamai daug, ir pabrėžia, jog sėkmingas šalių bendradarbiavimas vyksta ne tik turizmo, bet ir kitose srityse. Vis dėlto laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kokias vietas pati ambasadorė patartų aplankyti Turkijoje, A. Yamancan pateikia lietuviams sunkiau nuspėjamą atsakymą.

„Žinau, kad lietuviai labai myli Antaliją, tačiau dėl mažesnės drėgmės ir vėsesnio oro man labiau patinka Egėjo jūros pakrantė, pavyzdžiui, vasaros atostogų miestai Didimas ir Ayvalikas. Nuostabių miestų yra ir Juodosios jūros pakrantėje, pavyzdžiui, Amasros miestas“, idėjas norintiems pažinti daugiau Turkijos vardija A. Yamancan ir dar kartą pabrėžia, kad vieni kitus pažįstame ne tik kelionėse.

„Džiaugiuosi bendryste įvairiuose sektoriuose: pavyzdžiui, Lietuva yra vienas populiariausių  Turkijos studentų pasirinkimų „Erasmus“ mainų programoje, taip pat mus vienija totorių ir karaimų bendruomenės. Galėtume dar daugiau bendradarbiauti srityse, kuriose jūs esate stiprūs, pavyzdžiui, technologijų, nanotechnologijų, atsinaujinančios energetikos, medicinos  ar paslaugų sektoriuose.“

Po pasaulį keliauja kartu su vyru

„Laida „Pasaulis pagal moteris“ kalbino daug labai įdomių ir nemažai pasiekusių moterų. Tačiau visada norime pakalbėti ir apie patį moteriškumą: šeimą, vaikus, meilę. Kaip darbo reikalais keliaujant po visą pasaulį jums pavyko išsaugoti šeimą?“ ambasadorės paklausė laidos vedėja Kristina Rimienė.

„Šeimoje esame geriausi draugai ir vienas kitą be proto palaikome. Būtent todėl mano vyras pasirinko pasinerti į šį nuotykį  ir kartu keliavo į daugumą šalių, kur buvau paskirta. Mes visada buvome kartu. Labai tuo džiaugiuosi, nes žinau, kad šeimos, kurios negali būti kartu, patiria didelių išbandymų“,  gražią istorijos detalę atskleidė A. Yamancan.

TV3 nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: