Pradinis / Mokslas ir švietimas / Meilės Lukšienės premija – kūrybingam fizikos mokytojui iš Alytaus

Meilės Lukšienės premija – kūrybingam fizikos mokytojui iš Alytaus

Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija vakar paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. Mokytojas šioje mokykloje  dirba nuo 2011 metų. Pedagogas taip pat moko fizikos Alytaus r. Alovės pagrindinės mokyklos mokinius, dirba Alytuje su specialiųjų poreikių vaikais Lietuvos specialiosios kūrybos draugijoje „Guboja“, moko juos konstravimo.

Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, pristatydama A. Kalinausko kandidatūrą šiai premijai, teigė, kad šis mokytojas tiesiog gyvena humanizmo demokratijos, kūrybiškumo, pilietiškumo vertybėmis, savo pavyzdžiu ugdydamas, įkvėpdamas mokinius, kolegas.

A. Kalinauskas yra kūrybingas fizikos mokytojas. Jo pamokos ne tik įdomios ir skatina siekti aukštesnių rezultatų. Jose daug tyrinėjama, išsiaiškinama, sukuriama aplinka, kurioje mokinys mokosi gyventi, o teorinius dalykus bando pritaikyti praktikoje. Taip mokiniai mato fizikos, kaip dalyko, prasmę. Mokytojas turi individualią vertinimo sistemą. Fizikos pertrauka mokykloje prilygsta gerai pamokai: mokytojas su pagalbininkais demonstruoja prietaisų veikimo principus. Netradicinių veiklų metu mokiniai yra sukūrę įvairių žaidimų inventoriaus (kojūkai, lankai, mėtymo žiedai).

A. Kalinauskas – puikus auklėtojas, propaguojantis sveikos gyvensenos idėjas, puoselėjantis tautiškąsias ir žmogiškąsias vertybes. Jis – aktyvus skautų draugijos narys, vadovauja Alytaus krašto skautų stovyklai. Mokytojas yra įvairių mokykloje vykdomų projektų organizatorius ir dalyvis.

Premija ir laureato diplomas Antanui Kalinauskui bus įteikti Lietuvos televizijoje (S. Konarskio g. 49) vyksiančio koncerto, skirto Tarptautinei mokytojo dienai, metu.

Kandidatūras premijai teikė patys asmenys, švietimo įstaigų vadovai, švietimo įstaigų savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos, mokytojai, mokiniai, tėvai ir jų organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, švietimo asociacijos.

Premijos dydis – 120 BSI (šiuo metu 4560 Eur.). Ji skiriama kiekvienais metais.
M. Lukšienės premijos laureatais yra tapę Kauno šv. Mato vidurinės mokyklos matematikos ir informatikos mokytojas Vygantas Kornejevas, Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos chemijos mokytojas Ramūnas Skaudžius, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos anglų kalbos mokytoja Rūta Pivoriūnaitė, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos  fizikos mokytojas Tomas Kivaras, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos technologijų mokytojas Donatas Kriukas, Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė Kristina Stankutė-Matė.

ŠMM nuotr.

 

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: