Pradinis / Renginiai, pramogos / Menininkė Jolita Vaitkutė iš maisto produktų sukūrė akordeonisto Martyno Levickio portretą

Menininkė Jolita Vaitkutė iš maisto produktų sukūrė akordeonisto Martyno Levickio portretą

Jolita Vaitkutė yra gerai žinoma uždarų ar privačių renginių lankytojams, tačiau plačiajai visuomenei jos darbai niekuomet nebuvo rodomi. Jolita dažniausiai kuria iš maisto produktų ir kitų kasdienių objektų, iš jų gimsta instaliacijos, performansai bei iliustracijos. Kūriniai vėliau yra suvalgomi arba tiesiog sunaikinami. Sukūrusi akordeonisto Martyno Levickio portretą kūrėja pasidžiaugė, kad pagaliau jos darbas tapo prieinamas ir matomas visiems.

„Dažniausiai piešiu konkretiems projektams ar renginiuose, todėl mano darbus mato tik ten esantys žmonės. Laukiau tos dienos, kai sukursiu portretą, kurį pamatyti, nufotografuoti ir net suvalgyti galės visi norintys. Ta diena atėjo gana greitai ir itin įdomioje vietoje. Vienoje iš „Maximos“ parduotuvių per naktį gimė akordeonisto Martyno Levickio portretas. Jis visą dieną buvo atviras visiems lankytojams, o vakare kartu su Martynu jį pradėjome valgyti“, – pasakojo kūrėja Jolita Vaitkutė.

Portretą iš maisto Jolita sukūrė savo veiklos 25-metį mininčios bendrovės „Maxima LT“ programos „Karta 25. Įkvėpti rintis“ pradžiai. Jolita taip pat yra vienas šios programos veidų. Kūrėjai vos 21 metai, o jos darbus žino ne tik Lietuva, bet ir pasaulis.

Akordeonistas Martynas Levickis, kurio portretą ir sudėliojo kūrėja, yra kitas programos „Karta25. Įkvėpti rinktis“ veidas. Martynas mokėsi Londono Karališkojoje akademijoje, koncertuoja visame pasaulyje ir garsina Lietuvos vardą, tačiau tikrieji namai visuomet yra Lietuva. Martynas taip pat yra Lietuvos „Maximalistų“ programos absolventas ir ambasadorius.

Vaitkutė akordeonisto M. Levickio portretą kūrė visą naktį, jam panaudota daugiau nei 40 kg vaisių, 12 kg riešutų ir džiovintų vaisių, 90 pakuočių sausainių, saldainių, keksiukų ir kitų maisto produktų bei gėlių.

Pasižiūrėti Jolitos Vaitkutės ir Martyno Levickio susitikimą prie portreto galima kūrinio autorės „Facebook“ paskyroje.

Organizatorių nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top