Pradinis / Knygos / Meno terapijos knygos

Meno terapijos knygos

Spalvinimas – tai naujoji meditacija. Kūrybiškos, modernios ir sofistikuotos meno terapijos knygos visame pasaulyje tampa geriausiomis pagalbininkėmis norint įveikti stresą ir atsipalaiduoti. Priešingai nei mano daugelis, spalvinimas nėra tik vaikų užsiėmimas. Jau XX a. atsiradęs terapijos metodas šiuo metu išgyvena savo aukso amžių.

Dar prieš metus ši spalvinimo manija apėmė Prancūziją – šalį, kuri pirmauja Europoje pagal vartojamų vaistų nuo depresijos kiekį. Tiek ten, tiek Jungtinėje Karalystėje bei JAV spalvinimo terapijos knygos neužleidžia parduodamiausių knygų pozicijų, o dabar atkeliavo ir į Lietuvą. Šių knygų populiarumas toks didžiulis, kad aplenkė net paties Steve’o Jobso biografiją!

Spalvinimas nuramina migdolinę smegenų dalį (lot. amygdala), kuri kontroliuoja mūsų emocijas bei stresą, todėl jaučiamas atsipalaidavimas, pagerėja susikaupimas bei nuotaika, lavinami motoriniai įgūdžiai, vaizduotė, kūrybinis mąstymas, netgi įveikiama nemiga. Tai yra puikus būdas atsitraukti nuo technologijomis ir triukšmu perpildytos kasdienybės ir pabūti tik su savimi, skirti laiko tik sau. „Daugybė tyrimų rodo, kad spalvinimas yra vienas geriausių būdų įveikti nedidelius miego sutrikimus. Svarbiausia, kad tam nereikia jokio ypatingo pasiruošimo, įgūdžių, neteisingų atsakymų tiesiog nėra. Spalvinti ir džiaugtis rezultatais gali kiekvienas“, – teigia JAV psichologijos daktarė Cooper Lawrence.

Detalūs, įmantrūs ir grafiški raštai užbūrė milijonus suaugusiųjų visame pasaulyje. „Dienos metu ne visuomet turime galimybę lavinti savo smegenų sritis, kurios yra atsakingos už kūrybiškumą. O tai daryti tikrai verta. Yra tyrimų, kurie įrodo reguliaraus tų smegenų sričių naudojimo įtaką kovojant su Alzheimerio liga“, – sako dr. C. Lawrence.

Meno terapijos knygos, pagaliau pasirodžiusios ir Lietuvoje, suteikia išskirtinę galimybę ne tik atsipalaiduoti, pagerinti emocinę būklę, bet ir pasidalyti savo rezultatais su artimaisiais piešinius paverčiant atvirukais, išskirtiniais skirtukais ar tiesiog pakabinant ant sienos. Galite spalvinti pieštukais, tušinukais, flomasteriais, kreidelėmis – ribų išradingumui čia tiesiog nebėra.

Paėmę į rankas knygą „Meno terapija“ pajusite, kad vartote tikrą meno kūrinį. Egzotiški gyvūnai, įmantrūs raštai, tušti plotai, skirti užbaigti pačiam, – visa tai sugulė į naujosios knygos puslapius ir tiesiog neleidžia atplėšti akių. Prabangiai ir elegantiškai atrodanti knyga žavi kūrybiškumu ir neįprastu dizainu, o pridėjus piešimo priemonių rinkinį tampa išskirtine dovana. Stresui ir liūdesiui vietos tiesiog nebelieka, kai vakarus užpildo spalvos bei raminanti meno energija.

Knygoje „Spalvų terapija“ mėgstamą ir patrauklų dizainą atras kiekvienas. Nuo stambių, paprastų plotų iki pačių mažiausių detalių – piešiniai patrauks tuos, kurie ieško lengvo užsiėmimo, ir tuos, kuriems norisi didesnio iššūkio. Nereikia būti dailininku, kad sukurtum stulbinamą paveikslą – tam užtenka piešimo priemonių ir knygos „Spalvinimo terapija“. Praleidę vakarą su šia knyga jausitės pailsėję, atsigavę, nusiraminę ir džiugūs. Išsklaidykite rutiną nuostabiomis spalvomis bei meno terapijos teikiamu džiaugsmu ir nauda!

Spalvos pažadina pojūčius ir emocijas, išryškina ar paslepia formas, įkvepia, šildo, ramina. Spalvų deriniai kuria stiprų įspūdį.

Spalvinkite, derinkite spalvas, įsiklausykite į savo pojūčius, atsipalaiduokite, pabūkite su savo mintimis po sunkios darbo dienos ar išgyvento streso ir patirkite gaivinantį kūrybos ir grožio poveikį.

Rekomenduoja Lietuvos meno terapijos asociacija

Meno terapijos knygas galite rasti čia:
https://www.knygos.lt/lt/knygos/zanras/meno-terapija-suaugusiems/

Sužinoti daugiau informacijos apie nenuginčijamą spalvinimo terapijos naudą bei pamatyti užburiančius visai netrukus ir Lietuvoje pasirodysiančių knygų raštus galima čia:

https://www.youtube.com/watch?v=f1yMPPIVcuo
https://www.youtube.com/watch?v=_qCaK50l5mQ

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: