Pradinis / Nuomonė / Merūnas Vitulskis: „Senatvę norėčiau sutikti gimtajame Kaune“

Merūnas Vitulskis: „Senatvę norėčiau sutikti gimtajame Kaune“

Kaune gimęs ir užaugęs operos solistas Merūnas Vitulskis sako, jog jam visada labai gera sugrįžti į gimtąjį miestą. Pokalbis su žinomu atlikėju – apie prabėgusią vaikystę, Kauną, kaip kultūros sostinę, mieliausias vietas mieste ir artimiausius muzikinius planus.

Papasakokite apie savo veiklą. Kas šiuo metu vyksta Jūsų gyvenime?

Kaip ir kiekvienais metais, gruodis yra intensyvus laikas, bet šiais metais kūrybiniai procesai persikelia į užsienį. Laukia nauji spektaklių pastatymai, po truputėlį dirbu prie savo turo po Lietuvą, rašomos dainos. Tiesa, šiuo metu pirmoje vietoje man yra šeima.

Gimėte ir augote Kaune. Ar Jus įkvepia gimtasis miestas?

Jeigu mąstau apie namus, tai visada norisi sugrįžti į gimtąjį miestą. Mano svajonė yra senatvę sutikti Kaune, nors gal ir anksti dabar apie tai kalbėti. Kaunas yra tas miestas, kur kiekvienas kampas yra pažįstamas: praleisti studijų metai, vaikystė, pirmosios meilės prisiminimai. Tai yra mano miestas, meilės miestas, muzikos miestas, mano namai.

Kaunas vadinamas akademine sostine, studentų, sporto miestu. O kaipgi dėl kultūros? Ar jaučiate, kad Kaunas pilnas kultūros?

Kad ir kiek esu apkeliavęs Lietuvos koncertuodamas – nuo provincijų iki didžiųjų miestų, – vis tiek manau, kad Kaunas yra pačios nuoširdžiausios publikos miestas. Kalbant apie kultūrą, aš manau, kad šis miestas yra kultūros lopšys. Kaunas man asocijuojasi su geriausiais pianistais, atlikėjais. Bet kokiu atveju Kaunas jau seniai yra kultūros sostinė. Reikia tik patiems kauniečiams tuo karštai tikėti. O aš jaučiu, kad jie tiki.

Jeigu lygintume Kauną su kitais Europos miestais, kuo jis išsiskiria?

Tai yra ramus miestas. Vien tik pagalvojęs apie tuos žmonių ir mašinų kamščius, tą nuolatinį bėgimą, noriu kuo greičiau grįžti namo. Kaune yra daug žalumos, žmonės yra ramūs, ne tokie karštakošiai, nėra lipimo per galvas vienas kitam. Čia yra puiki šalis ir puikus miestas auginti vaikus.

Ar turite savo mėgstamą vietą Kaune?

Kaune kiekviena vieta su kuo nors asocijuojasi. Karaliaus Mindaugo prospektas primena man vaikystę. Prisimenu laikus, kada ten dar buvo žvyrkelis. Puikiai prisimenu tą laiką, kada eidavome į Pieno fabriką sargo kaulyti ledų. Kita dalis vaikystės prabėgo senamiestyje ir centre. Vien tik ko verta Nemuno sala, tai – pirmosios meilės, susitikimų vieta. Vis dėlto didžiausią įtaką mano gyvenime turėjo Šančiai  – jie mane išugdė ir užaugino, ten mačiau šalto ir šilto.

Ko palinkėtumėte Kaunui ir kauniečiams?

Vieną kartą teko rinkti Kauno garbės pilietį, buvau pakviestas į komisiją. Ten pamačiau degančias architektų, rašytojų ir kitų puikių asmenybių akis. Tada supratau, kad Kaunui reikia tokio paties pasitikėjimo, kokį turi šie žmonės. Reikia daugiau pasitikėti savim ir atsisakyti mažo miesto komplekso. Kaunas yra fantastiškas miestas, tik dar labai neišnaudotas. Labai tikiuosi, kad viskas yra įmanoma. Jau dabar matau visai kitokį miesto veidą ir didžiulius pokyčius, kurie man kelia šypseną ir džiaugsmą.

www.kaunas.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: