Pradinis / KARJERA / Metų pradžioje gerokai padaugėjo norinčiųjų dirbti savarankiškai

Metų pradžioje gerokai padaugėjo norinčiųjų dirbti savarankiškai

Pirmąjį metų mėnesį padidėjo bedarbių užimtumas: į aktyvios darbo rinkos priemones nusiųsta 2,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Daugiausia bedarbių – 1,1 tūkst. – pradėjo mokytis darbo rinkoje paklausių profesijų, po 0,5 tūkst. įdarbinti subsidijuojant ir nusiųsti į viešuosius darbus. Šalies teritorinių darbo biržų specialistai padėjo susirasti darbą 12,1 tūkst. nedirbančių gyventojų. Šiuo metu programose dalyvauja per 12,4 tūkst. bedarbių, daugiausia – 5,7 tūkst. – remiamo įdarbinimo programose, naujų kvalifikacijų ir kompetencijų įgyja 4,4 tūkst. žmonių.

Metų pradžioje planuojančiųjų savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus padaugėjo 58 proc. – per 7,2 tūkst. registruotų bedarbių dirbs individualiai. Ši veikla populiaresnė tarp vyresnio amžiaus žmonių: beveik kas trečias ją rinkosi vyresnis kaip 50 metų amžiaus, o jaunimas iki 29 metų sudarė 15,8 proc.

Tarp bedarbių, įsigijusių lengvatinius verslo liudijimus, dominuoja kirpyklų ir kosmetikos, salonų, soliariumų, prekybos ne maisto produktais, statybos baigimo apdailos ir valymo, variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, specialiųjų statybos darbų, drabužių siuvimo ir taisymo veiklos. Kaip įprastai, sausį padidėjęs norinčiųjų dirbti savarankiškai srautas tradiciškai paaugina ir registruotų bedarbių skaičių. Lietuvos darbo biržos duomenų registre vasario 1 d. šalyje buvo 169,5 tūkst. bedarbių, tai sudarė 9,4 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Palyginti su 2015 m. vasario 1 d., bedarbių skaičius sumažėjo 5,5 tūkst.

Sausį laisvų darbo vietų buvo įregistruota 1,4 tūkst. (6,9 proc.) daugiau nei prieš mėnesį ir 9 proc. daugiau nei 2015 m. sausį. Ieškantieji darbo galėjo rinktis iš 21,3 tūkst. įvairių siūlomų darbų. Labiausiai pasiūlymų daugėjo suvirintojams, apskaitos ir buhalterijos darbuotojams, variklinių transporto priemonių mechanikams ir taisytojams, technologijų ir gamybos inžinieriams. Darbo rinkoje paklausiausi išlieka sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, pardavėjai, siuvėjai, lengvųjų automobilių vairuotojai, virėjai ir suvirintojai.

Vasario 1 d. daugiausia darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota bedarbiais Ignalinos (17,9 proc.), Lazdijų (16,8 proc.) ir Zarasų (16 proc.) savivaldybėse. Mažiausiai bedarbių – Elektrėnuose (5,6 proc.), Trakuose (6,2 proc.) ir Vilniuje (6,5 proc.). Tarp didmiesčių didžiausiu bedarbių skaičiumi pasižymi Panevėžys (8,9 proc.).

Lietuvos darbo biržos inf.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: