Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Miniatiūrinę Kretingą kūrė daugiau nei 100 moksleivių ir mokytojų

Miniatiūrinę Kretingą kūrė daugiau nei 100 moksleivių ir mokytojų

Daugiau nei 200 rankų ir trys mėnesiai itin kruopštaus darbo kuriant miniatiūrinę istorinę Kretingą. Moksleivių ir jų mokytojų rankomis 3D spausdintuvu iš molio, bičių vaško, gipso, glazūros, plastiko ir kitų įvairių medžiagų sukurtas sumažintas Kretingos muziejus su žiemos sodu, Pranciškonų vienuolyno pastatų kompleksas, Kretingos lurdas ir dar šeši žymiausi miniatiūriniai Kretingos miesto statiniai. 

Kovo mėnesį įvairių Kretingos mokyklų moksleiviai, vadovaujami mokytojų, dienos centrų lankytojai, taip pat neįgalieji pradėjo kurti devynis skirtingus statinių maketus, kurie bus pristatyti birželio 16 dieną Kretingos miesto šventės metu. Miesto Rotušės aikštėje po atviru dangumi vyks įspūdinga miniatiūrinės istorinės Kretingos maketų paroda. Kai kurie iš maketų sutemus džiugins šviečiančiais elementais.

Idėja sukurti miniatiūrinę istorinę Kretingą kilo Egidijaus Radžiaus teatro vyr. režisieriui Nerijui Gedminui dar prieš keletą metų. Tik šiemet pavyko šią idėją paversti realybe. Pasak Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Dalios Činkienės, visi projektų vykdytojai kurdami statinių maketus daug konsultavosi su Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi, kad šie kuo tiksliau atitiktų realius objektus.

„Šis maketų projektas – tai ieškojimai, kaip priartinti Kretingos istoriją prie šių dienų aktualijų, kad jaunosios kartos žinotų, kokios yra jų šaknys. Vaikų rankomis pagaminti svarbių miesto pastatų maketai neatsitiktinai bus atidengti Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės metu Rotušės aikštėje tiesiai po J. K. Chodkevičiaus, Kretingos miesto, bažnyčios ir vienuolyno įkūrėjo, kojomis“, – kalba D. Činkienė.

Pasak Kultūros skyriaus vyr. specialistės I. Žąsytienės, Kretingą kasdien ir dabar savo darbais kuria žmonės, miestas keičiasi ir modernėja, todėl šis pastatų maketų projektas simboliškai įprasmina istorinės ir moderniosios – jaunosios – Kretingos ryšį.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė sako, kad vieno žymiausių objektų – Pranciškonų vienuolyno pastatų komplekso – maketą kūrė apie 40 moksleivių: „Siekėme įtraukti kuo daugiau vaikų, ne tik dirbome studijoje, bet ir ėjome į ekskursiją vienuolyne, atlikome matavimus prie bažnyčios, mokėmės iš nuotraukų atkurti realias proporcijas, kad vaikai kuo geriau suprastų statinio ypatybes“, – pasakoja dailės mokytoja Ž. Sabaliauskaitė. Pasak jos, vaikai noriai prie projekto dirbo net savaitgaliais, per tris mėnesius nė vienas neprarado motyvacijos, vaikai labai didžiuojasi savo sukurtu projektu, nes į jį įdėjo labai daug darbo ir kruopštumo.

Visus unikalius devynis rankų darbo miniatiūrinės istorinės Kretingos objektus kviečiama apžiūrėti birželio 16 dieną Kretingos miesto šventės metu, kuri vyks kartu su Šv. Antano atlaidais.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: