Pradinis / Mokslas ir švietimas / Džiugas Eidukas: „Turime stengtis visiems Lietuvos vaikams suteikti galimybę tapti išradėjais“

Džiugas Eidukas: „Turime stengtis visiems Lietuvos vaikams suteikti galimybę tapti išradėjais“

Jau nuo kitų metų sausio mėnesio daugiau kaip 150 vaikų ir jaunuolių nuo 9 iki 16 metų turės galimybę penkis mėnesius tobulinti mokslo žinias gilindamiesi į robotikos subtilybes. Tuo pasirūpino VšĮ Robotikos akademija ir Energijos sprendimų centras, kuris parėmė Robotikos akademijos norą įgyvendinti projektą „Vaikų ir jaunimo užimtumo skatinimas pasitelkiant STEAM ugdymo priemones“. Projekto metu dienos centrai ir vaikų namai galės pretenduoti gauti net penkių mėnesių mokymus bei įrangos, kuri liks centrams. Projektas buvo inicijuotas po ne vienkartinio bendradarbiavimo su organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Robotika vaikams itin patinka, nes tai įdomu

Apie projektą ir tai, kaip jis bus įgyvendinamas, kalbamės su VšĮ Robotikos akademijos direktoriumi Džiugu Luku Eiduku ir turinio komandos vadovu bei bendraįkūrėju Kristijonu Vasiliausku.   

Lietuva – išradėjų šalis

„Robotikos akademijoje vadovaujamės misija – auginkime draugiškus išradėjus. Šiuose žodžiuose slypi visa įmonės filosofija. Kaip viešoji įstaiga stengiamės plėsti savo veiklas taip, kad jos pasiektų kuo daugiau atokesnių miestų ir miestelių. Manome, kad kiekviename Lietuvos miestelyje galime atrasti išradėjų, kurie ateityje ves Lietuvą į priekį. Nuosekliai dirbame, kad robotikos užsiėmimai pasiektų ir mažesnius miestelius. Tačiau nusprendėme, kad to negana, pamatę, kiek džiaugsmo darbas su robotais suteikė „Gelbėkit vaikus“ vasaros stovyklų metu. Dienos centruose vaikams trūksta įdomių ir šiuolaikiškų veiklų, kad jie galėtų imti svajoti apie pasaulio išradimus ir technologijų panaudojimą kūrybai, ne tik pramogoms. Nusprendėme, kad laikas šių vaikų gyvenimui suteikti daugiau prasmės, parodant, kad, nepriklausomai nuo jų aplinkos, jie gali mokytis, kurti, atrasti ir svajoti apie geresnį ateities pasaulį. Šį mūsų norą palaikė Energijos sprendimų centras ir suteikė  paramą projektui, kuris, tikiu, padės dar vienu žingsniu priartėti prie mūsų tikslo, kad Lietuva taptų išradėjų šalimi“, – sakė Džiugas Lukas Eidukas.

Robotikos pamokos tobulinamos jau penkerius metus

Šiandien robotikos, kaip integruoto mokymosi būdo, nauda neabejoja jau niekas. Mokytis programuoti, kurti realaus pasaulio daiktus bus būtina bene kiekvienam, norinčiam išlikti rytdienos darbo rinkoje. Todėl projektas dienos centruose ir vaikų namuose augantiems vaikams yra labai svarbus ir suteiks žinių bei įgūdžių, kurie ateityje padės geriau integruotis visuomenėje ir pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Kurdami programą nuolat atsižvelgiame į šiuo metu aktualius klausimus, problemas ir stengiamės juos paversti įdomiais klausimais ir užduotimis vaikams. Ne vienus metu dirbame neformalaus vaikų ugdymo srityje ir matome, kad vaikai noriai mokosi tik tada, kai klausimas ar problema yra jiems aktualūs ir jie mato jų prasmę. Viena yra spręsti matematikos uždavinį, kita yra suprasti jo reikšmę ir panaudojimą realiame gyvenime. Tad mums labai smagu, kad suteiksime galimybę mokymosi džiaugsmą atrasti vaikams, kurie įprastai tokios galimybės neturėtų. Per penkerius Robotikos akademijos gyvavimo metus nuolat tobulinome programą ir keliame sau iššūkį, kad ji kasmet taptų įdomesnė vaikams bei atspindėtų juos supantį pasaulį“, – sakė Kristijonas Vasiliauskas.

Kartu darbuodamiesi prie roboto vaikai įgyja ir techninių, ir socialinių įgūdžių

Projekte dalyvaus daugiau nei 150 vaikų

Robotikos akademija išsikėlė tikslą projekto metu daugiau nei 150 vaikų suteikti robotikos pagrindus ir parodyti įdomų mokslo pasaulį. Prie projekto prisijungti galės dienos centrai ir įmonės, norinčios paremti projektą. Planuojama, kad veiklos iš viso vyks 19 įstaigų ar bendruomenių, kuriose dirbs po 8 vaikus ir jiems priskirtas komandos vadovas. K. Vasiliauskas yra įsitikinęs programos sėkme.

„Ruošdami šią programą norėjome, kad vaikai gautų realaus pasaulio žinias ir įgūdžius. Tam kaip mokymo priemonę pasirinkome „First LEGO League“, pasaulinių varžybų standarto modelį bei NASA kosmoso tyrimų programą. Tai daug žinių ir įgūdžių reikalaujančios užduotys, kurias kasmet sprendžia daugiau nei 275 tūkstančiai vaikų ir jaunuolių iš viso pasaulio. Užduotys susideda iš roboto konstravimo, programavimo ir užduočių atlikimo specialiame lauke. Taip pat vaikai ir jaunuoliai atlieka tiriamąjį projektą pagal metų temą (šių metų tema akcentuoja vandens svarbą) bei kuria vertybių plakatą, t. y. parodo, ko išmoko dirbdami kartu kaip komanda. Tokiu būdu vaikai gerina technines žinias bei lavina darbo kartu įgūdžius. Jau šiandien yra labai svarbu ne tik turėti žinių, bet ir mokėti jas pristatyti ir monetizuoti. Kitaip sakant – parduoti save.“

Dalyvauti gali įstaigos iš 22 miestų

Projektui paraiškas kviečiami teikti dalyviai iš 22 miestų. Laimėtojus padės atrinkti projekto partnerė organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Dalyvauti gali šie pareiškėjai: dienos centrai, vaikų namai, kultūros namai, turintys socialinės paramos skyrius, šeimynos, globojančios vaikus. Pareiškėjas turi globoti ir dirbti su 8 vaikų grupe nuo 9 iki 16 m. bei suteikti patalpas mokymams bei įrangos laikymui, nes pareiškėjui bus paliktas įrangos komplektas (nešiojamasis kompiuteris, robotas, LEGO užduočių laukai ir kita), kurio vertė su mokymais daugiau nei 3000 eurų ir kuris užtikrins mokymų tęstinumą ir 2019 metais. Pirmenybė teikiama įstaigoms, kurios įrodys galimybę surinkti papildomus 648 eurus nuosavų lėšų projektui.

Pareiškėjai gruodžio 11 dieną svetainėje www.robotikosakademija.lt ras skiltį „Parama“ su informacija ir paraiškos forma.

2017 gruodžio 21 d. bus skelbiamos įstaigos, atrinktos dalyvauti projekte.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top