Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / „Molinės Molėtuose“ kviečia paminėti istorinę Lietuvos sukaktį

„Molinės Molėtuose“ kviečia paminėti istorinę Lietuvos sukaktį

Molėtai kviečia į tradicinę miesto šventę, kuri šiemet vyks šiek tiek ankstėliau nei įprasta – birželio 15–16 dienomis. Šių metų šventė skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Likus dviem savaitėms iki miesto šventės Molėtai pristato svarbiausius istorinei sukakčiai skirtus renginius.

Per visus metus Lietuvos gimtadieniui buvo dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų. Miesto šventė savo kulminaciją pasieks birželio 15–16 dienomis. Tikimasi, kad ji bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, kurios metu vyks keliolika renginių ir kurią aplankys gausybė svečių.

Birželio 15 d. numatyta šventės preliudija, pirmą kartą Molėtų krašto istorijoje kviečianti po Lietuvą ir visus žemės kraštus išsibarsčiusius molėtiškius į susitikimą – Pasaulio molėtiškių forumą „Molėtiškiai kuria pasaulį“ (Molėtų VB, 16.00 val.), kur molėtiškiai ne tik susitiks, pasikalbės, bet ir dalysis sukaupta gerąja patirtimi, idėjomis, mintimis, kaip puoselėti savo kraštą, kaip įkvėpti žmones naujoms veikloms, kokį miestą visi nori matyti po dešimt ar dvidešimt metų ir kaip įgyvendinti svajones bei lūkesčius. Forumo moderatorė – molėtiškė Diana Mickevičienė, Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktoriaus pavaduotoja.

Nuo 16 val. miesto Skulptūrų parke bus atidaryta Stasio Paškevičiaus fotoparoda „Mano telefono adresatai“, veiks edukaciniai kiemeliai, dirbtuvės, vyks Jaunimo erdvės molio edukacinė programa – akcija, vikingų kaimo – viduramžių pramogos, savo parodomąją programą pristatys Lietuvos kinologijos centras.

17 val. ten pat, Skulptūrų parke, bus paskelbta miesto šventės pradžia, savo pasirodymais ją papuoš Molėtų rajono jaunieji muzikos, dainos ir šokio mėgėjai. Tądien miesto paplūdimyje vyks ir Paplūdimio tinklinio turnyras. Vakare po žvaigždėtu dangumi kvies burtis vakaro kinas „100 metų kartu“.

Birželio 16 d. rytą miestelėnus žadins ir į „Molines Molėtuose“ kvies Molėtų PGT automobilis su šventės kviesliais.

9 val. Molėtų rajono savivaldybės meras Posėdžių salėje oficialiai priims į šventę atvykusias užsienio delegacijas, sveikins šventės svečius.

Vėliau visus Molinių dalyvius sveikins šventinė eisena Vilniaus gatve, kurioje Molėtų rajono savivaldybės merą lydės medžioklinės muzikos atlikėjai, užsienio šalių delegacijos, festivalio „Aukštaitijos vainikas“ dalyviai, Molėtų rajono savivaldybės įmonių ir įstaigų atstovai, miesto svečiai.

Miesto šventės scenoje koncertuos rytų aukštaičių folkloro populiarintojai Vilniaus miškų urėdijos ansamblis „Nalšia“, pasirodys Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalio ,,Aukštaitijos vainikas“ dalyviai, Jaunimo aikštės prieigose bus rodoma Jėgos struktūrų programa, o NKL aikštelėje vyks krepšinio turnyras.

Į  Molines Molėtuose atvykę keramikai rengs keramikos edukacines programas, demonstruos savo meninius gebėjimus. Čia taip pat vyks didžioji Molėtų mugė, kur bus prekiaujama įvairiais gardumynais, o savo puikiuosius dirbinius  siūlys amatininkai ir tautodailininkai.

12 val. senajame gydytojo A. Jauniškio name bus atidaromos profesionalaus meno parodos: „Kambarys kaip galerija“ ir „Einantis laikas. 100 Lietuvos menininkų/100 laikrodžių“.

15 val. Alantos dvaro rūmuose visuomenei bus pristatoma Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos parengtos grandiozinės medžioklės ir žūklės trofėjų parodos, skirtos Lietuvos 100-mečiui, pagrindinė ekspozicija. Parodoje išvysite eksponuojamus tuos medžioklės trofėjus, kurie buvo vertinti 2016, 2017 ir 2018 metų medžioklės trofėjų apžiūrose. Taip pat vyks atviras Lietuvos elnių kvieslių čempionatas, medžioklinės muzikos koncertas, medžioklinių šunų ir paukščių šou.

19 val. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje bus atidaryta paroda „Pirmyn į žvaigždes“, kurios eksponatai į Molėtų kraštą atkeliavo net iš S. P. Koroliovo vardo kosmonautikos muziejaus Ukrainoje.

Birželio 16 d. vakare, 21 val., Molėtų vasaros estradoje savo koncertinę programą pristatys profesionalus choras „Vilnius“ (vyr. dirigentas A. Dambrauskas), garsėjantis įvairiapusiu repertuaru, menišku atlikimu ir edukacine veikla. Jo repertuare vietos yra ir populiariajai, ir klasikinei, ir lietuvių kompozitorių kūrybai. Vėliau muzikinį vakarą pratęs Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai“ pasirodymas, po jo šventinio vakaro dangų nušvies muzikinis erdvinis lazerių šou, linksmintis kvies diskoteka po atviru dangumi.

Birželio 17 d.  11 val. bus aukojamos Šv. Mišios Molėtų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje, o po jų, 12 val., bažnyčioje koncertuos Diana Encienė (vargonai) ir Regina Šilinskaitė (sopranas).

Šventės dalyvius ir svečius Molėtai pasirengę nustebinti ir kitais renginiais bei staigmenomis.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top