Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Molinės Molėtuose

Molinės Molėtuose

Visą pirmąjį liepos savaitgalį šventė „Molinės Molėtuose“ žarstė geras emocijas. Renginių įvairovė viliojo molėtiškius ir Molėtų krašto svečius į molio degimo edukacinį užsiėmimą, instaliaciją „Keramikos ugnies stulpai“ surengė Vilniaus dailės akademijos Keramikos kūrybinio centro vadovas Tomas J. Daunora. Norintieji stebėjo Drakonų valčių varžybas ir gniaužiantį kvapą akrobatinių lėktuvų pasirodymą danguje, pasinėrė į nepaprastai gražų ir atpalaiduojantį reginį – muilo burbulų šou, mėgavosi teatralizuotu koncertu 3P SHOW ir „Pripučiamu kinu“ po žvaigždėtu Molėtų dangumi, apsilankė Atvirose tapytojo Arvydo Martinaičio meno dirbtuvėse ar parodoje „Kambarys kaip galerija“.

Liepos 2 dieną dalis Molėtų miesto virto Molio miestu. Jo kurti atvyko keramikai iš visos Lietuvos. Vienas jų – Molėtų kaimynystėje gyvenantis Lietuvos puodžių karalius – Vytautas Valiušis. Tądien nuo pat ryto vyko ir didžioji Molėtų mugė, kur savo puikiuosius dirbinius ir gardumynus siūlė amatininkai ir tautodailininkai. Šventės dalyviai ir svečiai galėjo dalyvauti Moliasvydžio, Molio krepšinio varžytuvėse, apžiūrėti lipdymo, žiedimo, molio tapybos dirbtuves ar tradicinių amatų centro „Meniškas kaimas“ keramikos parodą. Tuo pat metu prie miesto laikrodžio vyko 2015 metų keramikos seminaro dalyvių sukurtų darbų paroda.

Prieš šventės atidarymą Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys surengė oficialų priėmimą į šventę atvykusiems tarptautinio bendradarbiavimo partneriams iš Baltarusijos, Lenkijos Moldovos ir Vokietijos. Šiemet sukanka 10 metų, kai Molėtų rajono savivaldybė ir Vokietijos Federacinės Respublikos Horstelio miestas pasirašė Partnerystės aktą ir Bendradarbiavimo sutartį.  Todėl tądien Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys ir Vokietijos Respublikos Štainfurto apskrities Horstelio savivaldybės meras Davidas Ostholthofas partnerystės ir bendradarbiavimo sutartis sutvirtino savo parašais bei apsikeitė tai patvirtinančiais simboliniais dokumentais.

Molėtų miesto šventės atidarymo kulminacija buvo MOLINIŲ ŠVILPYNIŲ MUZIKOS REKORDAS. Šventės metu molėtiškiai bei miesto svečiai buvo raginami dalyvauti unikalioje atrakcijoje ir siekti molinių švilpynių muzikos rekordo bei išmėginti savo plaučius siekiant molinių švilpynių pūtimo rekordo. Specialiai šiam rekordui pasiekti buvo išdegta net 400 molinių švilpynių. Vienu metu daugiau negu 400 molinių švilpynių muzika Molėtų Jaunimo aikštėje netilo net 30 sekundžių.

Susirinkusiuosius taip pat visą dieną linksmino Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventėn ,,Aukštaitijos vainikas“ atvykę dainininkai ir muzikantai. Vakare Vasaros estradoje šokių fiestą surengė studija „Domino“ (vadovė D. Dranseikienė), koncertavo grupė „Pikaso“ ir grupė „Crazy Crow“, o šventinį vakarą baigė muzikinis erdvinis lazerių šou ir fejerverkai.

Paskutinę šventės dieną Molėtų bažnyčioje vyko Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidai, kur buvo surengtas kraštiečio, LMTA vokalo studijos studento T. Kildišiaus ir jo kurso draugų koncertas „Su meile – Molėtams“. Po to miesto Jaunimo aikštėje vyko Lietuvos kariuomenės karinių pajėgų pasirodymas: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas demonstravo ginkluotę ir ekipuotę, o šventę vainikavo Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos defiliada bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo dovanojami muzikiniai kūriniai.

Molėtų r. sav. nuotr.

 

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: