Pradinis / Aktualijos / „Muziejų naktyje 2018“ – daugiau kaip 300 renginių

„Muziejų naktyje 2018“ – daugiau kaip 300 renginių

2018 m. gegužės 19 d. (šeštadienį) visi smalsuoliai, trokštantys sužinoti kažką naujo ir ieškantys naujų patirčių, kviečiami į kasmet visoje Lietuvoje vykstantį renginį-akciją „Muziejų naktis Lietuvoje“.

2018-ieji  mums visiems ypatingi  – švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pažymime Europos kultūros paveldo metus. Metų šūkis – „Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį“įkūnija bendras Europos vertybes. Skatinant integralų valstybės ir europietiškos kultūros paveldo suvokimą, šių metų akcijos renginiai, kurių tema – „Modernėjanti Lietuva“, įsilieja į Europos kultūros paveldo metams skirtą programą. Muziejų siekis – kuo įvairiau visuomenei atskleisti europietiškus įvairių laikotarpių Lietuvos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo aspektus, suteikti mums visiems tvirtą pagrindą didžiuotis savo valstybe.

Akcija „Europos muziejų naktis“ organizuojama nuo 2005 m. Prancūzijos kultūros ministerijos iniciatyva ir bendradarbiaujant su Tarptautine muziejų taryba (ICOM). Akcijos tikslas – atverti Europos muziejų duris lankytojams neįprastu metu ir įvairiomis kultūrinės edukacijos formomis supažindinti visuomenę su muziejų kolekcijomis. Jau gerą dešimtmetį sėkmingai į akciją įsitraukia ir Lietuvos muziejai.

Šiais metais net 107 muziejai ir kitos kultūros organizacijos visoje Lietuvoje gyventojus ir užsienio svečius pakvies į daugiau kaip 300 renginių. Lankytojams siūloma dalyvauti įvairiose varžytuvėse, orientaciniuose žaidimuose, teminėse ekskursijose, diskusijose, knygų pristatymuose, kino filmų peržiūrose, susitikimuose su menininkais, muziejininkais. Mažuosius naktinėtojus ir jų tėvelius muziejai kviečia į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, koncertus ir spektaklius. Kasmet šios akcijos metu  muziejus aplanko tūkstančiai lankytojų. Akcijoje dalyvaujančių muziejų lankymas ir dalyvavimas jų organizuojamuose renginiuose yra nemokamas. Kaip ir kasmet, prie „Muziejų nakties“ akcijos jungiasi kitos Lietuvos kultūros įstaigos ar organizacijos, kurių pagrindinė misija ir tikslas – kultūros ir kultūros paveldo puoselėjimas bei sklaida visuomenei.

Džiugu ir tai, kad akcija „Europos muziejų naktis“ jau kelerius metus sutampa su Gatvės muzikos diena. Vilniaus ir įvairių  Lietuvos miestų ir miestelių gatvėse nutilus muzikai, šventė nesibaigia – po Gatvės muzikos dienos ateina „Muziejų naktis“.

Informacija apie „Muziejų nakties“ Lietuvoje renginius skelbiama www.muziejunaktis.lt, www.muziejai.lt, „Muziejų naktis Lietuvoje“ Facebook paskyroje ir  renginio Lietuvoje organizatorių – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus ir Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) – tinklalapiuose (http://network.icom.museum/icom-lithuania ir www.museums.lt).

Lietuvos jūrų muziejaus nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: