Pradinis / Kultūra / Nacionalinė ekspedicija išlydėta į ketvirtąją kelionę

Nacionalinė ekspedicija išlydėta į ketvirtąją kelionę

Birželio 20 d. Lazdijuose jau į ketvirtąją kelionę iškilmingai išlydėti LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai. Šį kartą įgula plauks Dniepro upe – ekspedicija Ukrainoje bus siekiama paskatinti domėjimąsi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istorija.

Palydėti nacionalinės ekspedicijos dalyvių Nepriklausomybės aikštėje susirinko gausus būrys lazdijiškių ir miesto svečių – ištikimų projekto gerbėjų. Sveikinimo žodį tarė ir dzūkiško medaus statinę ekspedicijos komandai dovanojo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

43 žmonių komanda tris savaites plauks laivadirbio ir laivo kapitono Simo Knapkio statytu laivu „Vytautas Didysis“. Taip pat Kijeve lauks atsarginis laivas „Vytis“. Vis dėlto nacionalinės ekspedicijos idėjos autorius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis atviravo besitikintis, kad viskas klostysis puikiai ir atsarginis laivas kelionės metu nebus panaudotas.

„Po trijų savaičių finišuosime Dniepro įlankoje, kur yra sūraus vandens, suprask, tai jau yra Juodoji jūra“, – pasakojo E. Jakilaitis. Žurnalistas pridūrė, kad tai nebus tipinė kelionė upe – ekspedicijos dalyviai tikrai ne visada matys abu jos krantus.

Nacionalinės ekspedicijos vadovas profesorius Alfredas Bumblauskas teigė, kad šios, kaip ir ankstesnių trijų ekspedicijų, kryptis pasirinkta neatsitiktinai. Pasak profesoriaus, Ukraina yra ir turi būti nacionalinės lietuvių tapatybės dalis.

„Šiandien Ukraina be galo svarbi Lietuvai. Žinau, kad mūsų ten laukia. Ukraina Lietuvai yra ta šalis, kuri turbūt vienintelė istorijoje turi epochą, vadinamą lietuvių epocha. Labai džiaugiuosi, kad mes išvykstame iš Lazdijų – miesto, kuris yra artimiausias Ukrainai“, – kalbėjo A. Bumblauskas ir pridūrė, kad kelionėje bus gausu atradimų.

Kartu su projekto sumanytoju E. Jakilaičiu ir nacionalinės ekspedicijos vadovu prof. A. Bumblausku į kelionę istoriškai reikšmingomis vietovėmis leidosi gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, lenktynininkas Benediktas Vanagas, sporto komentatorius, rašytojas Robertas Petrauskas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir kiti.

Ekspediciją išlydėjo ir knygų serijos apie nacionalinę ekspediciją leidėjai – leidykla „Terra Publica“. Renginio metu įsigiję knygų, projekto „Nacionalinė ekspedicija“ entuziastai džiaugėsi puslapiuose nugulusiais šios knygų serijos autoriaus S. Paltanavičiaus ir kitų ekspedicijos dalyvių autografais. Norite įsigyti knygų ir jūs? Užsukite į leidyklos e. parduotuvę www.terrapublica.lt.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: