Pradinis / Kultūra / Naujo D. Ulvydo filmo pagrindinė herojė – Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Naujo D. Ulvydo filmo pagrindinė herojė – Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Režisierius Donatas Ulvydas, legendinių kino filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ ir „Emilija iš Laisvės alėjos“ autorius baigia kurti dar vieną – šį kartą dokumentinį – filmą „Valstybės paslaptis“, kurį žiūrovai galės išvysti kino teatruose nuo balandžio 12 dienos.

Pagrindinė filmo herojė – kadenciją baigianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vieni ją mylėjo, kiti nekentė. Kad ir kaip ten būtų, abejingų nebuvo. Kitokia lyderė ir kitoks valstybės dešimtmetis.

Aštuonių filmų režisierius Donatas Ulvydas, jau spėjęs įprasti prie klausimo, kodėl ėmėsi kurti tokį filmą, pasakoja: „Man patinka ryškios asmenybės – nuo Harlio ir Deividsonų, Styvo Džobso iki Barako Obamos. Viešėdamas Amerikoje turėjau progą pamatyti filmą „The Final Year“. Tada, pamenu, skrisdamas namo susimąsčiau: turime patys Lietuvoje  pasaulinio kalibro lyderę – ir apie ją turi būti sukurta dokumentika. Taip gimusi mintis nebepaleido, svajojau drąsiai ir po poros metų darbo filmas apie prezidentinio gyvenimo realybę jau  tampa mano kūrybos realybe.“

Tai filmas, pasakojantis, kas vyko ir tebevyksta  mūsų valstybėje: netikėtos svarbiausių 2009–2019 metų įvykių atomazgos, nepaaiškintos aplinkybės, netipiški sprendimai, politinio gyvenimo detalės, apie kurias net slaptosios pažymos dažniausiai  nutyli. Taip pat vertybėmis grįstos lyderystės kaina ir nacionalinio orumo paslaptis. Gyvenimas „prie Dalios Grybauskaitės“ ir pačios Prezidentės gyvenimas. Ką iš tikrųjų reiškė Prezidentės „linkėjimai“, ką apie tiesmuką Prezidentę kalba Lietuvoje, Europoje ir Amerikoje? O koks ji žmogus: kas sugraudina „plieninę magnoliją“, ar girdėjote ją dainuojančią, matėte vairuojančią, verdančią kavą ir kaip jautėsi su Prezidente dirbę žmonės?

Kadencijai baigiantis ir pati Prezidentė buvo atviresnė, jau ne kiekvienas pokalbis buvo su perspėjimu – kalbėsimės „off the record“ (ne įrašui ir ne citavimui). Atviras dokumentinis filmas „Valstybės paslaptis“ padės ne tik pasinerti į istorinius vieno valstybės dešimtmečio įvykius, praskleis žiūrovams Prezidentūros užkulisius, bet ir leis suprasti valstybės valdymo ypatumus, pajusti asmenybės ir charakterio jėgą.

Režisierius neslepia – pradžia buvo beprotiškai sunki. „Politikos užkulisiai iš pradžių atrodė visiškas kosmosas. Akys plėtėsi vis labiau ir vis labiau norėjosi dalytis tuo su Lietuvos žmonėmis – pamatykit, kas ir kaip vyksta mūsų valstybėje, ką išgyvena Prezidentė, kai lieka viena prieš Kremlių ir prieš Vašingtoną, teisėsaugos klanus ir oligarchus, net prieš savo bendražygius, ir kaip tokiose situacijose pasielgtume mes patys? Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pažinti Dalią Grybauskaitę ne tik kaip Prezidentę, bet ir kaip žmogų ir galiu tuo jausmu pasidalyti su visa Lietuva. Dirbti su tiek daug tokio įdomumo ir sudėtingumo medžiagos man dar nebuvo tekę. Kad ir kaip būtų gaila, bet nesudėjau visko į vieną juostą. Užtat bent jau ramu, kad filme liks tai, kas, mano, kaip kūrėjo, požiūriu, svarbiausia.“

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: