Pradinis / Aktualijos / Naujuoju prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda dėkoja žmonėms už pasitikėjimą

Naujuoju prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda dėkoja žmonėms už pasitikėjimą

Gegužės 26 d., sekmadienį, vyko Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų antrasis turas, kuriame dalyvavo buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Lietuvos finansininkas, mokslininkas Gitanas Nausėda. Naujasis Lietuvos prezidentas paaiškėjo gana anksti – dar nepaskelbus visų apylinkių rezultatų: G. Nausėda nuo I. Šimonytė nuo pat pradžių buvo atsiplėšęs dideliu skirtumu. Apie 22 val. I. Šimonytė pripažino pralaimėjimą ir telefonu pasveikino išrinktąjį prezidentą.

Asmeninio archyvo nuotr.

Suskaičiavus balsus visose 1972 rinkimų apylinkėse, paaiškėjo, kad G. Nausėda gavo 876 749 (beveik 66 proc. balsų), o I. Šimonytė – 437 399 (beveik 33 proc. balsų). Palyginti su pirmuoju prezidento rinkimų turu, G. Nausėda rėmėjų skaičių daugiau nei padvigubino, o I. Šimonytė dalį jų prarado. Per pirmąjį turą už ją balsavo 446 tūkst. 719 rinkėjų. I. Šimonytė nė vienoje savivaldybėje nesurinko daugiausia balsų.

Užsienio lietuvių balsai pasiskirstė kiek kitaip. Už I. Šimonytę balsavo beveik 55 proc. (18 129), o už G. Nausėdą apie 45 proc. (14 904) rinkėjų.

„Nesvarbu, už ką balsavote šiandien. Nesvarbu už ką balsavote prieš dvi savaites. Nesvarbu, kur išreiškėte savo pilietinę poziciją – Lietuvoje ar užsienyje. Dabar svarbu tik viena – mes visi esame Lietuvos vaikai. Ši šalis – mūsų Tėvynė. Ir Jūs esate tie, kurie sprendžia, kuriuo keliu eisime pirmyn. Ačiū Jums už pasitikėjimą ir įpareigojimą būti Lietuvą vienijančiu ir visiems piliečiams atstovaujančiu Prezidentu!“ – savo „Facebook’o“ paskyroje naktį rašė G. Nausėda.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar telefonu pasveikino Gitaną Nausėdą laimėjus Prezidento rinkimus, palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius.

Naujojo šalies vadovo kadencija prasidės liepos 12 d., jam prisiekus iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: