Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Simno gimnazijos mokinės – tarptautinio projekto dalyvių susitikime Kroatijoje

Simno gimnazijos mokinės – tarptautinio projekto dalyvių susitikime Kroatijoje

??????????

2013 m. spalio mėnesį Simno gimnazijos mokinės Ieva Antanynaitė, Ieva Rogačiūtė, Deimantė Matukaitytė dalyvavo tarptautinio „Comenius“ projekto „WET – Water Europe‘s Treasure“ mokytojų ir mokinių susitikime Kroatijos Vinkovcų miestelio „Bartola Kašiča“ mokykloje.

Bendra projekto veikla ir knyga

Mokines lydėjo projekto koordinatorė, anglų k. mokytoja Rasa Ručienė, biologijos mokytoja Rima Pavolienė ir gimnazijos bibliotekininkė Lina Daniulevičienė. Susitikime visų šalių projekto vykdytojai suplanavo bendrą projekto veiklą 2013–2014 m., aptarė bendros projekto knygos turinį bei apimtį. Šioje knygoje atsispindės Lietuvos, Kipro, Italijos, Vokietijos ir Kroatijos mokinių projektinės veiklos rezultatai. Mokiniai, susipažinę su savo bendraamžiais iš mokyklų partnerių, taikydami įvairiausias dailės technikas, sukūrė puikų bendrą paveikslą.

Pažintis su kroatų kultūra ir žymiomis vietomis

Šio vizito metu ne tik aptartas projektas, bet ir domėtasi kroatų kultūra, apžiūrėtos įžymios miesto ir šalies vietos. „Bartola Kašiča“ mokyklos direktorė Adriana Cvrkovič-Lasič jau pirmąją dieną viešnias iš Simno gimnazijos supažindino su mokykla, atsakė į visus rūpimus klausimus, susijusius su švietimo sistema Kroatijoje. Mokiniai maloniai nustebino įspūdingu koncertu; grojo įvairiais instrumentais, šoko tautinius šokius, dainavo dainas, vaidino spektaklį.

Simno gimnazijos atstovės susipažino ir su žymiomis Vinkovcų vietomis. Vinkovcai – miestelis, įsikūręs rytiniame Kroatijos Slavonijos regione, prie Bosuto upės. Apžiūrinėdamos miesto muziejų, sužinojo, kad Vinkovcai yra vienas seniausių miestų Europoje, o jo teritorijoje buvo nuolat gyvenama net nuo neolito laikų. Vaikščiodamos žavėjosi miesto centro pastatų architektūra, aikšte, grįsta akmeninėmis mozaikomis, tačiau slogią nuotaiką kėlė sušaudyti namai – tokie liko nuo karo su Serbijos sukilėliais dėl nepriklausomybės 1991–1995 metais. Taip pat apžiūrėjo architektūros paminklus – šiaurės rytuose esančius miestus uostus Vukovarą ir Iloką, įkurtus prie Dunojaus upės; apsilankė Plitvicės nacionaliniame parke, kur putojančiomis, išsišakojusiomis kaskadomis iš vieno ežero į kitą šniokščia krištolo skaidrumo vanduo.

Neišdildomi įspūdžiai

„Savaitė prabėgo nejučiomis. Vaizdingoji Kroatija ir jos nuoširdūs, draugiški, besišypsantys žmonės paliko neišdildomą įspūdį kiekvieno mūsų širdyse. Džiaugiamės, kad, dalyvaudami Mokymosi visą gyvenimą programoje, mokytojai ir mokiniai turi galimybę išvykti, pažinti, bendrauti ir tobulėti“, – teigė Rasa Ručienė.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas.

Pagal Rasos Ručienės pranešimą
arsa.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top