Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko „KitOKios pamOKos“

Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko „KitOKios pamOKos“

Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla kelioms valandoms virto roko mokykla. „Mano jaunystės laikais rokas buvo draudžiamas“, – prisiminė mokyklos direktorius Valdas Račkauskas. Į jo vadovaujamą mokyklą iš Kopenhagos (Danija) atvykę roko grupių muzikantai teiravosi, ar moksleiviai pažįsta roką, yra šią muziką girdėję gyvai, tačiau, pamatę jaunus Vidzgirio mokyklos mokinių veidus, suprato, kad roko ambasadoriais teks pabūti jiems patiems.

Netrukus pertraukos metu Vidzgirio mokyklos aktų salėje suskambo rokas, atliekamas grupės „Evra“. Grupės vokalistas Frederikas Emborgas Pedersenas su publika bendravo nušokęs nuo scenos. Dar vienos pertraukos metu jaunimui muzikavo kiti svečiai iš Danijos – grupė „Hexis“.

Tarp koncertų muzikantai dalyvavo „KitOKiose pamOKose“. Geografijos mokytoja Loreta Žvirblienė su mokiniais klausėsi pasakojimo apie Kopenhagą, kurioje gyvena ir kuria roko muzikos atlikėjai. Šie papasakojo apie save, savo giminės kilmę, jos geografiją, naudodamiesi žemėlapiu pristatė ir muzikines keliones. Pradėję Drezdene (Vokietija), aplankę Baltijos šalis, vėl grįš į Vokietiją, o paskui – ir į gimtąją Daniją.

Muzikos kabinetą užleido mokytojas Giedrius Griškevičius. Čia buvo kalbama apie muzikos stilius, rokui giminingus žanrus, o pamoką vainikavo bendras „Evros“ narių ir mokinių koncertėlis. Po jo su jaunimu ir afrikietišku mušamuoju instrumentu įsiamžino ir lietuvių kalbos mokytoja Dangerūta Jakniūnienė.

„KitOKios pamOKos“ – nuo 2000-ųjų metų Alytaus mieste, rajone ir regione vykdoma neformalaus ugdymo iniciatyva, kurios metu Lietuvos ir užsienio nekomercinės muzikos atlikėjai įsitraukia į mokymo procesą, jaunimą skatindami domėtis roku ir jam gimininga gyva muzika.

„KitOKios pamOKos“ į šiemet savo vardo dvidešimtmetį švenčiančią Vidzgirio mokyklą sugrįžo po daugiau nei šešerių metų pertraukos. 2007-ųjų rudenį čia muzikavo, su jaunimu bendravo roko atlikėjai iš Vengrijos ir Kanados – grupės „iNsane“ ir „Sinister Trailerpark Magic“.

Vidzgirio pagrindinės mokyklos informacija, www.alytus.lt

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top