Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Renginių ciklas „Radviliškis gyvai“ supažindins su jaunaisiais kūrėjais

Renginių ciklas „Radviliškis gyvai“ supažindins su jaunaisiais kūrėjais

Spalio 12 d. Radviliškio miesto kultūros centro mažojoje salėje įvyko pirmasis renginių ciklo „Radviliškis gyvai“ koncertas.

Renginių ciklas „Radviliškis gyvai“ skirtas skatinti jaunųjų kūrėjų, atlikėjų saviraiškai. Pirmajame renginių ciklo koncerte  susipažinome su trimis šauniomis jaunimo gyvo garso grupėmis. Tai grupė „Mono“ , Radviliškio Lizdeikos gimnazijos roko grupė „Ratai“, Šiaulių universiteto gimnazijos gitaros studija „In-White“.

Grupė  „Ratai“ garsina Radviliškio Lizdeikos gimnaziją, dalyvauja įvairiuose renginiuose, festivaliuose ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Grupės vadovas – Lizdeikos gimnazijos muzikos mokytojas Egidijus Kablys.

Gitaros studija „In-White“ įkurta 2003 m. Šiaulių universiteto gimnazijoje. Studijos vadovas – Kęstutis Stoškus. Kolektyvą sudaro 3 grupės: pradedantieji mokomi groti akustinėmis gitaromis, vyresni moksleiviai ir pažengusių grupė groja elektrinėmis gitaromis. Jiems akompanuoja mušamieji ir perkusijos. Į grupę kviečiami ir vokalistai. Moksleiviai skatinami kurti ir atlikti savo kūrybos dainas. Kiekvienais metais kolektyvas dalyvauja gimnazijos, miesto ir respublikos renginiuose, festivaliuose ir konkursuose. Gitaros studijos „In-White“ jaunieji bardai dalyvauja kasmetiniame respublikiniame dainuojamosios poezijos konkurse „Mūsų dienos“, skirtame maestro Vytautui Kernagiui atminti, kuriame moksleiviai pristato savo kūrybos dainas. „Radviliškis gyvai“ koncerte dalyvavo vyriausioji „In-White“ grupė.

Grupė „Mono“ veiklą pradėjo Šiauliuose, tačiau dabar išdidžiai save vadina Radviliškio miesto grupe. Vaikinai atviri daugeliui muzikos stilių, mėgsta improvizuoti, stengiasi nustebinti klausytoją. Visada groja tik gyvai.

Po grupių pasirodymų visi susirinkę turėjo unikalią galimybę dalyvauti diskusijoje su legendinės roko grupės „BIX“ būgnininku, kūrėju ir visuomenės veikėju Gintautu Gascevičiumi. Svečias pasidalijo patirtimi, papasakojo apie savo, kaip muzikanto, nueitą kelią ir negailėjo patarimų jauniesiems muzikantams.

Radviliškio miesto kultūros centro inf. ir nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top