Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Telšiškių Žolynų šventė – ne tik tradicijoms pažinti, bet ir sveikatai puoselėti

Telšiškių Žolynų šventė – ne tik tradicijoms pažinti, bet ir sveikatai puoselėti

Visą vasarą Telšių lopšelis-darželis „Berželis“ gyvena itin aktyviu vasaros ritmu – kasdien kiemas pilnas vaikų klegesio žaidžiant, sportuojant, eksperimentuojant ir sveikatinantis. Rugpjūčio 16 dieną vaikai buvo pakviesti į Žolynų šventę. Nukritus ryto rasai ir atšilus orui darželio lauko edukacinė klasė pražydo laukų žolynų, spalvingų gėlių, javų varpų puokštėmis ir vainikais.

Žolinė – viena  gražiausių vasaros pabaigos švenčių. Kokia tai šventė, kodėl ji tokia svarbi lietuvių kultūros istorijai, kokios Žolinių tradicijos – visa tai vaikai sužinojo atidžiai klausydamiesi pasakojimo „Kai susitinka vasara su rudeniu“.

Vienas įdomiausių šventės atributų – Žolinės puokštė, į kurią dedama kuo daugiau ir kuo įvairesnių augalų. Puokštės pagrindą dažnai sudaro vaistinės žolelės. Taigi Žolinių puokštės reikšmė – ne tik ritualinė, bet ir vaistinė. Ji dažnai lyginama su pasaulio medžiu. Po pasakojimo apie tai, kokias  gėles bei žoles reikėtų rišti į Žolinės puokštę, vaikai buvo pakviesti surinkti puokštę ir geriau susipažinti su vaistingaisiais augalais. Mažieji susirinko originalias puokšteles: mergaitės – iš vaistažolių – ramunėlių ir medetkų, berniukai  – ne tik iš vaistažolių, bet ir iš krapų bei javų varpų. Stipriai laikydami susirinktas žolinių puokštes, vaikai bandė pajusti jų magišką galią.

Neatsiejama šios šventės dalis – rateliai – žaidimai mažiesiems šventės dalyviams. Tai judriausias šventės akcentas, kuris vaikams suteikė bene daugiausia džiugesio. Vaikai godžiai vaišinosi įvairiaspalvių daržovių  „vitaminukais“ ir gėrė nesaldintą arbatą „Ramunėlė“.

Linksmai atšventėme Žolynų šventę su vaikais. Gamtos pažinimas, jauki aplinka, linksma žaidybinė veikla ir bendravimas – tai veiksniai, darantys teigiamą įtaką vaikų psichinei sveikatai. Tokios šventinės pramogos ugdo, skatina ir sveikatina vaikus. Jei sveika siela, tada sveikas ir kūnas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Milda Liubinavičienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top