Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Emocijų kupinos Velykėlės Bergeno lituanistinėje mokykloje „Abėcėlė“

NORVEGIJA. Emocijų kupinos Velykėlės Bergeno lituanistinėje mokykloje „Abėcėlė“

„Geriausių ir nuostabiausių dalykų pasaulyje negalima pamatyti, tačiau jie juntami širdimi“ (Helena Keller)    

Balandžio 3 d. Bergeno lituanistinėje mokykloje „Abėcėlė“, kaip ir kasmet, vyko Atvelykio  šventė, kitaip dar vadinama Velykėlėmis. Į ją atvyko mokyklos mokiniai, jų tėveliai, svečiai. Renginys sulaukė gausių ovacijų.

Mokytojai Marijai  Bernotaitei atliekant  muzikinį kūrinį, šventę pradėjo Kiškis Piškis ir vištytė Kokoko. Kiškis, pasipuikavęs, padeklamavęs apie save eilėraštį, pakvietė vaikus padėti parodėlei atsineštus margintus kiaušinius, o vištytė Kokoko atrideno Didįjį kiaušinį, atsinešė magiškus kiaušinėlius.

Kad  būtų juntama jauki velykinė nuotaika, visi dalyviai galvas pasipuošė kiškučių ir viščiukų kaukėmis. Eidami ratelį ir dainuodami žaidė žaidimą  pažinčiai, draugiškumui sustiprinti. Skambant smagiai armonikininko Gintauto Gabalio muzikai, kiškiukai ir viščiukai kolektyviai nupiešė ypatingai gražų paveikslą „Pavasaris“.

Kiškio Piškio ir vištos Kokoko išrinkti komisijos nariai – mokinys Dominykas Biguzas, tėvelis Algirdas Jucys ir svečias Kęstutis Krasauskas, – pasitarę su Velykų Bobute, nusprendė, kad visi parodėlėje esantys kiaušiniai yra labai  gražūs, ir padovanojo kiekvienam vaikučiui po biržiečio medžio meistro Gintauto Kairio pagamintą medinį kiaušinį. O kad viskas eitųsi kaip iš pypkės,  ant vištelės Kokoko  „magiškų“ kiaušinėlių rašė stebuklingą sėkmės žodį, piešė ženklą ir kabino ant kaklo, nes laukė išties įvairios užduotys ir rungtys… Atliekant matematinę užduotį visiems teko įtempti auseles, pasukti galveles ir atidžiai klausantis vištų pokalbio suskaičiuoti kiaušinius.

Didžiausias darbas buvo marginti vištytės Kokoko atridentą Didįjį kiaušinį. Kas paukščiuką, kas gėlytę, kas kiškiuką, kas drugelį… Padirbėjus, skanų pyragėlį kepti reikėjo. Bešokant pyragėlio šokį, jis kaipmat iškilo. Jį kepėjai gardžiai ir suvalgė.

Kiškis Piškis ne iš kelmo spirtas, kiaušiniams ridenti jis lovelio neatsinešė. Pasistiprinus, vaikams teko miklinti rankos taiklumą ir kiaušinius ridenti į  žaidimams skirto kiškiuko „burnytę“. Oi, kiek emocijų buvo!

„Geltoniukų“ ir „Žaliukų“ komandos  jėgas išbandė stebuklingomis lėkštėmis į vartus „varydami“ kiaušinius, ant kurių tvirtai laikėsi viščiukai. Jėgos buvo lygios, ir laimėjo draugystė.

Devyni prakaitai pylė šokant ančiukų šokį, žaidžiant žaidimą „Šok ir nejudėk“, važiuojant  linksmuoju traukinuku Nuku…

Vaikai džiaugėsi prizais: velykinio medelio dovanomis, šokoladiniais kiaušiniais, balionais, šokoladukais. Šventės kulminacija tapo staigmena – mokyklos himnas. Visi susipažino su himno žodžiais, giedojo. Mokyklos bendruomenė už  dainos žodžius ir muziką nuoširdžiai dėkoja Telšių kolegijos studentams Algirdui Lukšiui ir Artūrui Petruokai.

Mokyklos vadovė Zita Beliakienė džiaugėsi  gražia švente ir visų gera nuotaika. Kūrybingoms mokytojoms Ingridai Dantaitei, Elonai Dantaitei-Laurinavičienei, Ingai Biguzienei, Marijai Bernotaitei  padovanojo Biržų AB „Siūlas“ lininius, siuvinėjimu dekoruotus skirtukus knygoms.

Visi jaukiai bendravo prie gausiai svečių, tėvų, mokytojų saldainiais, keptais pyragaičiais, užkandžiais, gražiausiais ir didžiausiais tortais nukrauto stalo. Iš šakų pumpurėlių laimingus metus skaičiavo, fotografavosi, kalbėjosi. Pats didžiausias smagumas – drauge praleistas laikas.

Šventėje dalyvavę vaikučiai rugsėjį laukia naujų draugų bei draugių ir kviečia į mokyklos „Abėcėlė“ grupes.

Mokyklos informacija

Fotografas Skirmantas Druktenis

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: