Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuvių kultūros ir tradicinių patiekalų pristatymas Stavangeryje

NORVEGIJA. Lietuvių kultūros ir tradicinių patiekalų pristatymas Stavangeryje

Lapkričio 30 dieną Stavangerio Tarptautinėje kultūros kavinėje („Internasjonal kulturkafe“) buvo pristatyta lietuvių kultūra ir tradiciniai valgiai, kuriuos patiekė Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Jorė“.

Pristatymą organizavo Renata Kučinskaitė-Ivaškevičė. Tradicinius patiekalus gamino „Jorės“ kolektyvo nariai, o jiems vadovavo Viktorija Jagminienė, kuri labai džiaugėsi dideliu jaunimo indėliu.

Renginio metu buvo rodomas Lietuvą pristatantis filmukas, kurį sukūrė Ineta Trepekūnė. Lietuviškas dainas, pasipuošę tautiniais kostiumais, atliko Rogalando lietuvių bendrijos ansamblis „Šeimyna“, vadovaujamas Gintauto Skiudulo. „Kulturkafe“ patalpoje kabojo Lietuvos ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavos. „Jorės“ kolektyvo nariai klientus aptarnavo pasipuošę lietuviška atributika ir Rogalando lietuvių bendrijos marškinėliais, o ant stalų buvo padėtos tik trijų labai gerai pažįstamų spalvų servetėlės.

Renginyje apsilankė ir Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) su žmona Ingrida Alm. Jiems gimė idėja praplėsti panašaus pobūdžio renginį. Tarp gausiai susirinkusių buvo ne tik norvegų ir lietuvių, bet ir iš įvairių šalių atvykusių žmonių.

Surinktos lėšos bus panaudotos „Jorės“ kolektyvo lietuviškiems tautiniams kostiumams siūti.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos iš „Jorės“ kolektyvo archyvo

Komentaras

  1. Sesė mano išvykusi mokytis į norvegiją. Tai irgi mėgsta į tokius renginukus nuvažiuot pasitaikius progai, bet dėja labai retai vyksta jie. Stengiamės viską ko paprašo jai atsiusti siuntų gabenimo kurieriais, kurie važinėja iš Lietuvos į norvegiją. Būna pataikom ir prieš išvažiuojant atiduodam siuntą, tai net ir kitą dieną jau gauna paketėlį gėrybių. Kartais būne ir cepelinų idedam, kad skonio nepamirštų šaltesniais orais. Labai gerai tie krovinių gabenimas šiais laikais

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: