Pradinis / Lietuviai svetur / Norvegijos lietuviams aktualiomis temomis diskutuota su šalies parlamento politikais

Norvegijos lietuviams aktualiomis temomis diskutuota su šalies parlamento politikais

Vidurio ir Rytų Europos centro (SØK) iniciatyva buvo surengtas Norvegijos lietuvių susitikimas Norvegijos parlamente Osle (norv. Stortinget). SØK pasveikino visus susirinkusius praėjusios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Velykų proga. Susitikime ir diskusijoje dalyvavo Norvegijos lietuvių bendruomenė (nlbt.no), vienijanti Norvegijos lietuvių bendruomenes. Jai atstovavo nariai iš 5 bendruomenių: Oslo, Drameno, Opdalio ir Hedmarko, Vestfoldo bei Norvegijos lietuvių jaunimo sąjungos.

Lietuviams buvo suteikta reta galimybė apžiūrėti Norvegijos parlamento rūmus. Po to vyko susitikimas su Parlamente dirbančiais politikais. Aptartos Norvegijoje gyvenantiems lietuviams aktualios temos:
• Norvegijos ir Lietuvos dvišaliai santykiai.

Integracijos klausimai, pavyzdžiui, nemokami norvegų kalbos kursai, pagalba įsitvirtinant darbo rinkoje.

• Lietuviškų kultūros renginių finansavimo galimybės.

• Vaiko teisių apsaugos Norvegijoje klausimai: tėvų atstovavimas bylų nagrinėjimo procesuose, bendradarbiavimas su Lietuva, daugiakultūriškumo aspektai tarnyboje bei informacijos sklaida.

• Balsavimo galimybės Norvegijoje ir dviguba pilietybė.

Diskusiją moderavo Norvegijos parlamento narė  Bente Stein Mathisen.  Norvegijos delegacijos Šiaurės Taryboje vadovo pavaduotojas Michaelis Tetzschneris  pasidalijo savo prisiminimais  apie lemtingus Lietuvai  1990 metų įvykius.

Įžvalgos iš to laikmečio buvo sutiktos labai šiltai. Norvegijos politikai  įsiklausė į lietuvių pastabas ir gyvenimo Norvegijoje ypatumus. Politikai ne tik išklausė lietuvių bendruomenių atstovus, bet ir panoro gauti daugiau informacijos bei pasiūlymų lietuviams rūpimomis temomis. Po susitikimo Norvegijos lietuvių bendruomenių nariai dalijosi gerais įspūdžiais, buvo sužavėti šiltu norvegų politikų bendravimu ir nutarė parengti bendrą laišką su savo pasiūlymais ir jį išsiųsti į atitinkamus Stortingo komitetus.

Tai buvo unikali galimybė susitikti ir išsakyti savo mintis įstatymus leidžiantiems Norvegijos politikams. Susitikimo dalyviai nuoširdžiai dėkoja Vidurio ir Rytų Europos centrui (SØK) ir Jurginai Mačiulytei-Henriksen už suteiktą išskirtinę progą  pabendrauti su Norvegijos įstatymų leidėjais.

Parengė Tomas Kinta, NLB atstovas spaudai

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: