Pradinis / Grožis ir mada / Nuo ko pradėti planuoti vestuves

Nuo ko pradėti planuoti vestuves

Rengti šventę patiems ar samdyti vestuvių planuotoją – bene pirmas klausimas, kylantis sužadėtiniams, apsisprendusiems susituokti. Taigi nuo ko pradėti? Įžvalgomis, ilgamete patirtimi ir patarimais dalijasi įmonės „Vestuvių šventė“ vestuvių planuotoja, floristė-dekoratorė INGA KLIMIENĖ, 2015 metais „Lietuvos vestuvių apdovanojimuose“ pelniusi Geriausios dekoratorės vardą.

KODĖL REIKALINGA VESTUVIŲ PLANUOTOJA?

Visame pasaulyje vestuvių planuotojų paslaugomis jaunieji naudojasi jau dešimtmečius, o ši profesija atsirado tik dėl jos poreikio: jei pasiruošti vestuvėms ir jas įgyvendinti būtų taip paprasta, ji paprasčiausiai neegzistuotų…

Vis stebiuosi, kaip šiuolaikinis žmogus, apsiėmęs savarankiškai planuoti vestuves, nebrangina savo laiko, leidžia jį internete skaitydamas visus įmanomus forumus ir straipsnius apie vestuves, kaupdamas, analizuodamas ir tikrindamas beribę informaciją apie vestuves? Pakanka išsirinkti profesionalų vestuvių planuotoją, daug metų dirbantį šį darbą ir geriausiai išmanantį, kaip ir ką geriau organizuoti, ir jis pasirūpintų švente nuo A iki Z. Sutaupytumėte laiko ir pinigų, išvengtumėte streso, gautumėte vertingų patarimų tiek organizaciniais, tiek asmeniniais klausimais. Turėtumėte patikimą specialistą, kuris visą pasiruošimo vestuvėms laiką būtų šalia jūsų, kone draugas, kuris lydėtų iki pat altoriaus. O kelias iki jo, neabejokite, bus tikrai nepaprastas!

PLANUOTI PATIEMS AR SAMDYTI VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?

Vienas poras vilioja galimybė pasireikšti organizuojant savo vestuves – jie pilni kūrybinių minčių, o kiti neturi tam laiko ar noro. Viskas priklauso nuo situacijos, galimybių, sužadėtinių poreikių ir noro kurti šventę. Neretai jaunieji klysta manydami, kad jei išsirinko datą, bažnyčią, pokylio vietą, fotografą, tai darbai jau baigti ir belieka tik „nedidelė“ pagalba. Iš tikrųjų šie dalykai – pats paprasčiausias darbas. Toliau laukia sudėtingiausios užduotys, reikalaujančios žinių, patirties ir begalės laiko: suderinti ir sužiūrėti kiekvieną smulkmeną, numatyti galimas problemas, strateguoti sprendimus, nekalbant apie sumanymų įgyvendinimą šventės dieną. Nuoširdžiai dirbančiam profesionalui planuojant vestuves yra ką veikti ištisus metus, todėl tikėtina, kad merginos, pačios ėmusios tai daryti ir neturinčios patirties, papildomo streso ir klaidų neišvengs.

Prieš priimdami sprendimą įvertinkite, ar tikrai galėsite / norėsite po tiesioginio savo darbo skirti laiko kitam darbui – vestuvių planavimui, kurį sudarys rinkos ir kainų analizė, diskusijos, ginčai tarpusavyje (vėliau su draugais ir / ar giminaičiais), nemigos naktys, nesibaigiančios smulkmenų paieškos, rankdarbiai ir dar daugybė visko… Tai reiškia – sudie, brangūs savaitgaliai, draugai ir poilsi dviese. Ar esate pasiryžę tokiu ritmu gyventi ištisus metus, o gal ir ilgiau?

 

NUO KO PRADĖTI?

5Įprastai sužadėtiniai vestuvių planuotojos ima ieškoti, kai susiranda bažnyčią ir šventės vietą. Jei esate apsisprendę samdyti žmogų – patarčiau negaišti laiko panašioms paieškoms. Išgirdusi jūsų poreikius, organizatorė lengvai pasiūlys pačius geriausius jums sprendimus. Kuo vėliau pradėsite bendrauti su ja, tuo daugiau, greičiausiai, teks taisyti savo klaidų, pavyzdžiui, keisti ne tik santuokos laiką, bet ir vietą ar net visos šventės idėją iš esmės! Gaila, bet klaidos kartais turi savo kainą… Patyrusi planuotoja geriausiai išmano savo darbą, tad išnaudokite jos žinias pagal paskirtį jau nuo tos akimirkos, kai tik nutarėte susituokti. Deja, neretai pora ištisus mėnesius ieško informacijos, kaip vestuves suplanuoti pačiai. Galiausiai, perskaitę daugybę straipsnių, forumų ir pasiklydę informacijos gausoje bei įvertinę viso proceso sudėtingumą, grįžta prie vestuvių planuotojos paieškos – nuo ko ir reikėjo pradėti.

KĄ RINKTIS?

Samdyti patyrusią planuotoją (vadinasi, kainuos brangiau) ar pradedančiąją? Ne paslaptis, kad šios srities naujokei trūks patirties, žinių, praktikos, klaidų bus taip pat daroma dažniau. Tai tiesiog neišvengiama. Tenka pabendrauti su studentais, galbūt būsimais kolegomis. Ši profesija jiems atrodo labai romantiška ir graži. Skirtumas tas, kad vestuvės romantiškas įvykis yra jauniesiems, o mums, organizatoriams, tai sudėtingas, sunkus ir juodas darbas. Romantika čia nekvepia. Ypač nerimą kelia tendencija, kai buvusios nuotakos po savo vestuvių nutaria tapti planuotojomis. Ką rinktis? Patirtį ir ramybę ar suteikti galimybę kažkam mokytis, eksperimentuoti planuojant Jūsų šventę – tai jau sužadėtinių pasirinkimas. Manau, kad vietos po saule užteks visiems, bet ne visi išliks.

KAIP ATSKIRTI PATYRUSĮ VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?

Patyrę planuotojai dirba maždaug apie dešimtmetį – tada ši profesija atsirado Lietuvoje. Geram šios srities specialistui neužtenka turėti tik puikius organizavimo įgūdžius. Jis turi išmanyti ir psichologiją, turėti gyvenimiškos patirties bei vidinės brandos, kad galėtų suvaldyti visus planavimo procesus. Vestuvės – didžiulis virsmas dviejų žmonių, jų šeimų ir artimųjų gyvenime! Todėl planuotojo profesija reikalauja nepalyginamai daugiau žinių ir patirties nei tik mokėti rezervuoti šventei reikiamas paslaugas. Brandus, patyręs organizatorius visai kitaip dirba šį darbą. Jį sunkiau išvesti iš pusiausvyros, nustebinti netikėtumais, pasikeitimais, emocijomis, jam paprasčiau spręsti force majeure situacijas, reaguoti į iškilusius sunkumus. Todėl ir klientas visai kitaip jaučiasi viso vestuvių planavimo proceso metu, dažniausiai nė nežino visų užkulisių ar kylančių sunkumų… Patyrusių, gerai darbą išmanančių planuotojų rinkoje tikrai yra, belieka mokėti atsirinkti. Geriausia – pabendrauti gyvai. Iškart pajusite, kam galite patikėti savo šventę.

PATIEMS PLANUOTI VESTUVES PIGIAU? MITAS!

Vieni puikiai supranta, kad siekiant iškelti sklandžiai organizuotas vestuves planuotojos „etatui“ taupyti neverta, kitiems atrodo, kad susitvarkyti pajėgs patys, be to, dar ir „sutaupys“ (o šiuo atveju išties didelis klaustukas). Artėjant šventės dienai, sulaukiu ypač daug laiškų nuo supanikavusių merginų, supratusių, kad pačios nebepajėgs visko aprėpti ir kontroliuoti ir kad pagalbininkai joms yra būtini!

6Mano jaunieji dažnai po vestuvių paatvirauja, kad jų ir draugų vestuvių biudžetas buvo vienodas, o rezultatas skiriasi kaip diena ir naktis: mat anie planavo patys, o manieji į pagalbą pasitelkė planuotoją. Pastariesiems šventė dažniausiai pranoksta lūkesčius.

Ne kartą yra buvę atvejų, kai jauniesiems su planuotojos pagalba pavyko išleisti net mažiau pinigų, nei buvo numatę. Taip yra todėl, kad ji gali pasiūlyti nuolaidų įvairioms paslaugoms, žino svarbiausius šventės prioritetus (akcentus), todėl pinigai nešvaistomi nereikalingiems dalykams, nekalbant apie nemažas degalų išlaidas ir sugaištą laiką ruošiantis šventei. Planuotoja viską daro atsižvelgdama į jaunųjų finansines galimybes ir pagal jų išgales suplanuoja viską, ko reikia išbaigtoms vestuvėms iki pat kulminacijos. Ir neabejotinai padarys už jus daugiau, nei galite įsivaizduoti. Kad jūs galėtumėte tiesiog švęsti. KOKYBIŠKAI.

Suprantama, būna atvejų, kai jauniesiems sėkmingai pavyksta patiems suplanuoti vestuves ne ką prasčiau, nei tai įgyvendina profesionalai. Greičiausiai jie turi tam gabumų ir laiko arba tiesiog nekelia šventei daug reikalavimų ir jos nesureikšmina.

Jei vis dėlto šventę rengsite patys, rekomenduočiau užsirašyti bent į individualų konsultacinį susitikimą su vestuvių planuotoja, kurio metu ji pasidalins patirtimi ir žiniomis, atsakys į rūpimus klausimus, patars dėl vestuvių dienos plano, dekoravimo, biudžeto sudarymo, padės įveikti su šventės planavimu susijusius rūpesčius. Konsultacija gali vykti ir per programą „Skype“.

AR TIKRAI ARTIMIEJI GALI PADĖTI?

Būkite supratingi ir neapkraukite savo rūpesčiais draugų, mamų ir giminaičių – tai nesąžininga jų atžvilgiu. Patikėkite, jie bus nuoširdžiai dėkingi, jei šventės dieną galės nevaržomi džiaugtis jūsų laime, o ne juodai dirbti. Ir nemanykite, kad, tarkime, draugai sutiko jums padėti iš didelio noro. Gana dažnai sutinkama tiesiog iš mandagumo. Ir turbūt nė neįsivaizduojate, kaip jie vėliau dėl to gailisi (ne kartą teko klausytis tokių istorijų). Pažadėti yra viena, o kai reikia dirbti kiaurus metus neskaičiuojant laiko – jau visai kas kita. O kur dar atsakomybė jums ir noras nenuvilti! Be abejo, yra ir sėkmės istorijų, bet kur kas dažniau girdžiu būtent tokias.

VESTUVIŲ DIENOS KOORDINAVIMAS

Jei manote turintys pakankamai žinių ir noro ruoštis savarankiškai – neužmirškite realiai įvertinti savo galimybių organizuoti darbus ir įgyvendinti idėjas šventės dieną. Pagalvokite, ar tikrai tądien galėsite tinkamai pasirūpinti darbais, viską kontroliuoti ir koordinuoti. Ar norėsite šventinį rytą puošdamiesi ar fotografuodamiesi atsakinėti į netylančius telefono skambučius ir spręsti iškilusius klausimus? Ar vilioja perspektyva iš vakaro iki vėlumos ruošti smulkmenas šventei, o vestuvių dieną jaustis nuvargusiai? Galbūt verta turėti pagalbininką – vestuvių dienos koordinatorių? Jis būtų atsakingas už jūsų idėjų įgyvendinimą per vestuves, kad galėtumėte be rūpesčių mėgautis didžiąja savo diena.

ŠIS TAS APIE DEKORAVIMĄ

Vestuvių dekoravimas kaip profesija Lietuvoje gyvuoja vos keletą metų – nuo tada, kai dėl savo apimties išsiplėtė iki stilizuotų desertų stalų, fotokampelių įrengimo. Anksčiau vestuvės apsiribodavo puokštėmis rankose, bažnyčia ir pobūvio stalais. Dabar atsirado lyg ir nauja atskira profesija, o kartu ir reiškinys, kai vos ne kiekviena mergina, neabejinga grožiui, tampa vestuvių dekoratore. Matyti grožį yra viena, o kurti jį, išmanyti KĄ kuri ir KAIP, – visai kas kita. Dėl to renkantis paslaugų teikėjus savo šventei patarčiau būti tiesiog kritiškesniems ir atidesniems, kad neapsigautumėte.

Gėlės ir aplinkos grožis nemažai prisideda prie vakaro ir tos dienos nuotaikos, atmosferos sukūrimo. Vis daugiau žmonių grožiui teikia išskirtinį dėmesį ir vertina tai. Jo neįmanoma nepastebėti ar nepajusti. Jis įtraukia mus į savo magiją, ir vien galvodami apie grožį ir gėles JAU šypsomės!

Šypsokitės kasdien. Ir ne tik per šventę, bet ir laukdami jos. Linkiu, kad jūsų diena būtų romantiška, lengva ir nerūpestinga!

www.vestuviusvente.lt

http://facebook.com/Vestuviusvente

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: