Pradinis / KARJERA / Nuo ko prasideda sėkminga gydytojo karjera?

Nuo ko prasideda sėkminga gydytojo karjera?

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų gydytoja rezidentė Lina Pankratjevaitė džiaugiasi tinkamai pasirinkusi profesiją, tačiau pripažįsta, jog medicina – atsakinga sritis, kuriai reikia ne tik žinių ir laiko, bet ir pašaukimo.

„Nuo vaikystės norėjau būti gydytoja. Nors puikiai sekėsi visos pamokos, tvirtai žinojau, kad studijuosiu būtent mediciną. Tikriausiai mano pasirinkimą sustiprino artimųjų, kurie taip pat medikai, pavyzdžiai“, – svarstė jaunoji gydytoja.

25 metų mergina prisimena, jog dar mokydamasi Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje (KMUG) aktyviai sportavo, dalyvavo draugijų veikloje. „Su draugais dirbome ir vaikų dienos centro savanoriais. Veiklos mokykliniais metais tikrai netrūko, ir iš jos liko tik patys geriausi prisiminimai. Dabar taip pat stengiuosi įsitraukti į universiteto veiklą“, – mokyklinius metus prisiminė Lina.

Baigusi KMUG mergina įstojo į LSMU. Čia netrukus įsitraukė į studentų atstovybės, studentų mokslinės draugijos (SMD), chirurgijos ir kitų būrelių veiklą.

Pasak gydytojos rezidentės, pasirinkus medicinos kelią svarbu nepamiršti, kodėl nori padėti žmonėms. Tam praverčia ir savanorystė. „Net ir studijuodama dirbau savanore vaikų, senelių globos namuose. Ne vieną naktį praleidau budėdama Kauno klinikų Chirurgijos ir Skubios pagalbos skyriuose, atlikau praktiką ir kitose Lietuvos bei užsienio šalių ligoninėse. Buvau savanore Italijoje. Tai neįkainojama patirtis, leidžianti ir išbandyti save, ir suprasti, kodėl pasirinkau mediciną“, – kalbėjo kaunietė.

Moksleiviams, kurie vis dar ieško savo pašaukimo, Lina pataria ne klausyti aplinkinių patarimų, o rimtai pagalvoti, koks darbas ar pomėgis teikia didžiausią malonumą ir ką dirbant net ilgos darbo valandos nevargins. Prieš pasirinkdama mediciną ji daug apie tai domėjosi, lankėsi ligoninėje. Tačiau svarbiausia, kaip pati teigia, buvo tai, jog ji visada jautė, kad gydytojo darbas – tai jos kelias ir pašaukimas.

Dabar Lina svajoja tapti puikia gydytoja ir padėti pacientams greičiau sveikti, praskaidrinti jų dienas ligoninėje.

Parengė Karolina Marcinkevičiūtė
Asmeninio Linos Pankratjevaitės archyvo nuotr.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Scroll To Top
%d bloggers like this: