Pradinis / Kultūra / Nuo niūrių minčių – puodelis šilumos ir jaukumo

Nuo niūrių minčių – puodelis šilumos ir jaukumo

Turbūt dauguma mūsų nė vieno savo ryto ar vakaro neįsivaizduoja be puodelio kvapnios arbatos. Kartais jo griebiamės tiesiog norėdami atsipalaiduoti, ramiai praleisti poilsio minutę. Tačiau įdomu, ar atkreipiate dėmesį į tai, koks puodelis dažniausiai atsiduria Jūsų rankose. Ar pagalvojate, kodėl jis būtent toks, kas ir kokią idėją turėdamas jį sukūrė? Leidyklos „Nieko rimto“ kolektyvas mano, kad puodelis šilumos (ne tik arbatos!) yra puiki kovos su rudenį ir žiemą puolančiomis niūriomis mintimis priemonė, todėl mielai renkasi dailininkės Sigutės Ach dailiai iliustruotus puodelius, kurtus su šviesiomis mintimis ir meile. Kiekvienas puodelio piešinys turi savo istoriją ir prasmę. 

Puodelis „Angelas“

Kaulinio porceliano dvigubų sienelių puodelis išsinešti su Sigutės Ach piešiniu.

„Sparnai… piešiu juos, nes tikiu pakylėjimu. Neapčiuopiamu, bet jaučiamu harmonijos buvimu. Širdies ramybe. Net didžiausioje sumaištyje piešiu šviesius sparnus lyg švyturį ir raudona drąsia spalva kviečiu Meilę tapti tikrove“, – sako Sigutė Ach.

Puodelis „Sparnuoti Vilniaus sapnai“

„Vilnius lyg pasaka arba sakmė. Man patinka įsivaizduoti, kad jis vis dar sapnuojamas, kad jo dalis vis dar yra karaliaus svajose. Piešdama namus, stogus, gatveles leidžiu ir sau pabūti išgalvotoje tikrovėje, ir Vilnius mirkteli man sparnuoto katino akimi“, – teigia dailininkė Sigutė Ach.

Puodelis „Prie jūros“

Fajanso puodelis su Sigutės Ach piešiniu.

„Draugų pėdsakus smėlyje nulaižo bangelė, sūrus vėjas pašiaušia atsiminimus ir nuskraidina į tolius. Jūra ošia… Norėjau pagauti tą akimirką, kai oras pilnas prietemos ir jūra girdisi labiau, negu matosi. Jos drėgnas oras susimaišo su arbatos šiluma. Tai akimirkos, kai jaučiuosi labai laiminga“, – apie puodelio iliustracijos gimimą pasakoja Sigutė Ach.

Puodelis „Metų laikai“

„Pavasaris ir ruduo. Poezija ir Meilė. Amžinas šokis skleidžiantis, žydint ir ragaujant laiko vaisius. Tai puodelis tiems, kas kuria. Tekstą, brėžinį, projektą. Gyvenimą“, – sako dailininkė.

Puodelis „Valtelės“

Kaulinio porceliano puodelis su Sigutės Ach piešiniu.

„Kelionė valtele be irklų, būtinai grojant ar žvelgiant į tekantį vandenį. Tai amžino kitimo kelias, kuriame mes visi – tos trapios, pilnos svajonių valtelės. Reikia tyro tikėjimo, kad dangus žvelgia į mus, reikia jausmo, kad mes – savo kelyje. Tai puodelis tiems, kurie drįsta svajoti apie šviesųjį tolį“, – teigia Sigutė Ach.

Daugiau puodelių rasite: http://www.niekorimto.lt/puodeliai_31

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: