Pradinis / Renginiai, pramogos / Nuo vabzdžių fermos iki dantų pastos gamybos rinkinio – neįprasti dizaino parodos KTU eksponatai

Nuo vabzdžių fermos iki dantų pastos gamybos rinkinio – neįprasti dizaino parodos KTU eksponatai

Sveikas užkandis iš vabzdžių masės, šokolado tabletės, galinčios palengvinti skausmus, rinkinys džemui gaminti iš praradusių prekinę išvaizdą vaisių ir uogų – su tokiomis maisto idėjomis galima susipažinti Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnio pirmajame aukšte atidarytoje parodoje „Dizainas, kuris gali pasotinti pasaulį“.

„Eksponuojami dizaino tyrimų rezultatai, tad mokslinių tyrimų centras yra pati tinkamiausia erdvė tokiai ekspozicijai“, – įsitikinęs parodą pristatęs Italijos dizaineris Alessandro Biamonti.

Milano politechnikos universiteto (MPU) tyrėjas A. Biamonti teigia, jog žmonių požiūris į tradicinėse vietose eksponuojamas parodas dažniausiai būna paviršutiniškas: „Ai, menas.“ O parodos atsiradimas Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslo laboratorijų erdvėje ne tik paskatina įvertinti dizaino įvairiapusiškumą, bet ir yra puikus stimulas miestiečiams apsilankyti ten, kur dirba tyrėjai, kuriamos inovacijos.

Paroda „Dizainas, kuris gali pasotinti pasaulį“ lankytojams atvira visą spalio mėnesį darbo dienomis. Ji buvo sukurta pasaulinės „Cumulus“ asociacijos, vienijančios dizaino ir meno universitetus, 25-mečio proga. Unikalaus turinio paroda buvo eksponuojama tik vieną kartą – šių metų birželį Milane.

Kaune galima pamatyti šiai asociacijai priklausančių aukštųjų mokyklų paskutinio kurso studentų ir jaunųjų tyrėjų darbus – projektus pristatančius plakatus ir vaizdo instaliacijas.

„Maisto dizainas, dizainas ir maistas, dizainas maiste – įvairūs šios tematikos aspektai pastaraisiais metais ypač madingi. Žmonės tampa daug atsakingesni vartotojai, labiau kreipia dėmesį į tai, ką valgo, tad rinka įvairiems dizaino projektams, susijusiems su maistu, tampa vis didesnė“, – sako A. Biamonti. Maistas yra ir šiais metais Milane vykstančios pasaulinės parodos „Expo 2015“ tema.

Pasak italo, parodoje „Dizainas, kuris pasotina pasaulį“ eksponuojami darbai yra labai įvairūs ir siūlo skirtingų požiūrio į maistą interpretacijų.

Paroda atvira lankytojams KTU „Santakos“ slėnio (K. Baršausko g. 59) pirmajame aukšte darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.

KTU

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top
%d bloggers like this: