Pradinis / Nuomonė / Chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė: „Nepagydomos ligos įveikiamos ne vaistais“

Chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė: „Nepagydomos ligos įveikiamos ne vaistais“

Lietuvos vegetarų motina tituluojama 85 metų chemijos mokslų daktarė, docentė Ksavera Vaištarienė tvirtina, kad daugelį neva nepagydomų ligų galima įveikti pakeitus mitybą – atsisakius mėsos, pasninkaujant, laikantis grikių dietos. Moters praktikoje daugybė atvejų, kai jos konsultuoti žmonės pasveiko, nors medikai juos jau buvo nurašę.  Šia patirtimi K. Vaištarienė dalysis ir Sveiko maisto šventėje Pažaislyje.

50-ies metų įveikusi „nepagydomas“ ligas – Bechterevo ligą ir reumatoidinį artritą – Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė Ksavera  Vaištarienė nuo to laiko nesirgo ir nevartojo jokių vaistų. Save laimingiausia moterimi Lietuvoje vadinanti mokslų daktarė dalijasi patirtimi, kaip atsikratyti tradicinei medicinai neįkandamų ligų. „Turime kuo daugiau kalbėti apie mitybos galią. Žmogus gali išgydyti save. Aišku, keisti įpročius reikia valios.  Apie tai pasakosiu ir Sveiko maisto šventėje Pažaislyje“, –  tikino K. Vaištarienė.

„Prieš 7–8 mėn. į mane kreipėsi 34 m. Rūta, auginanti dvi mergytes (6 ir 2 m.). Sirgo reumatoidiniu artritu. Juk tai buvo mano liga, turėjau ką jai pasakyti. Moteris 4–5 metus gėrė nuskausminamuosius vaistus, nes nėra nieko geriau, atvažiavo pas mane su sutinusia dešine koja ir dešine rankos plaštaka, šlubuodama, vos užlipo laiptais. Vaistus gėrė nėštumo ir žindymo metu, todėl mergaitė gimė neįgali: negirdi, nevaikšto, nekalba. Bet kas, pažiūrėjęs į moters veidą, galėjo pasakyti, kad ji serga mažakraujyste“, – prisimena K. Vaištarienė.

Viena pirmųjų Lietuvos sveikuolių patarė moteriai pakeisti mitybą: „Ji labai sąžiningai ėmėsi grikių pasninko. Du kartus per savaitę – pradžioje ir pabaigoje – ji valgydavo nedidelį kiekį brinkintų grikių ir gėrė nedaug vandens. Įtraukė ir savo mažąją dukrytę. Po to išbandė sausą 6 ir 4 dienų badavimą. Po 2 mėn. moters kūno tinimai sumažėjo, vaistų nebereikėjo, o mergaitė po mėnesio pradėjo vaikščioti, numetė svorio. Neseniai man paskambino ir pasakė, kad, 4 metus nesėdėjusi ant dviračio, šią vasarą prie jūros juo važinėjosi, jaučiasi labai gerai, nusiteikusi optimistiškai.“

Ksavera Vaištarienė prisimena ir gerokai senesnę, tačiau labai įstrigusią istoriją, kai prieš 15 m. gavo laišką iš 25 m. ukmergiškio vaikino. Jame buvo rašoma, kad vaikinas labai blogai jaučiasi, nevalingai šlapinasi į lovą kas naktį, kambarys dvokia, draugai negali ateiti, saujomis geria vaistus, kurie niekuo nepadeda. Sveikuolė surašė jam grikių pasninko ir vegetarinės mitybos taisykles, pasiūlė kuriam laikui atsisakyti pieno produktų, parašė ir savo telefoną.

„Po dviejų mėnesių jis paskambino, pasakojo, kad gavo mano laišką tuo metu, kai ant stalo garavo lėkštė sriubos, kurioje 1,5 cm sluoksniu plaukiojo riebalai, o antras patiekalas buvo garuojantis kumpis. Jis taip patikėjo tuo, ką jam rašiau, kad sriubą išpylė į tualetą, o kumpį į kiemą šunims išnešė… Dėkodamas už pagalbą vaikinas tikino, kad jo problemos išsisprendė: nebesišlapina naktimis, nebesapnuoja košmariškų sapnų, tris kartus sumažino vaistų kiekius, vaikšto pas draugus ir moko juos, kaip reikia gyventi. Daugiau neturiu iš jo žinių, bet tikiu, kad jis yra gerame kelyje“, – džiaugiasi daug žmonių sugebėjusi padėti moteris.

Dar viena istorija, kurią su šypsena atsimena Ksavera, 75 m. kaunietės Aldonos. Jos svoris buvo per didelis, ji jautėsi blogai, kankino nemiga, neaiškūs galvos skausmai, sunkiai vaikščiojo. „Aldona užsirašė, ką reikia daryti: kas antrą dieną grikių pasninkas tris mėnesius, o kitomis dienomis vegetarinė mityba. Atvažiuoja pas mane po 3 mėn. numetusi 20 kg, bėgioja kaip vijurkas, atvežė kitą storulę pas mane pasikonsultuoti“, – juokiasi pašnekovė.

Ksavera Vaištarienė savo patirtimi apie pasninką ir badavimą gydantis „nepagydomas“ ligas dalysis ir Sveiko maisto šventėje „Pažaislio dūzgės“ rugsėjo 24 d. Renginyje lankytojų laukia sveiko maisto stalų konkursas „Vakarėlių užkandžiai“, sveikatai palankių patiekalų degustacija, pokalbių studijos mitybos klausimais, sveikatai palankių produktų mugė ir sveiko maisto vakarėlis su grupės „Kūjeliai“ koncertu. Maistą  vakarėliui ruošia restoranas „Monte Pacis“, vakaro programą organizuoja „VAROM“ komanda.

Sigita Kriaučiūnienė

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Scroll To Top